BES defterdarlıkta kamera istemiyor

Büro Emekçileri Sendikası (BES) Kocaeli Şube Başkanı Akın Şişman, Defterdarlık binasının lokalinde yaptığı basın açıklamasıyla çalışanların dinlenmek...

BÜYÜT

Büro Emekçileri Sendikası (BES) Kocaeli Şube Başkanı Akın Şişman, Defterdarlık binasının lokalinde yaptığı basın açıklamasıyla çalışanların dinlenmek için kullandığı lokale kamera sistemi kurulmasını protesto etti.

Kamu Emekçileri Sendikası Konfederasyonu (KESK)’e bağlı olan Büro Emekçileri Sendikası(BES) yaptığı basın açıklamasında İl Defterdarlık binasında çalışanların vakit geçirdiği lokale kamera sistemi kurulmasına tepki gösterdi. 25 kişilik grup adına basın açıklamasında bulunan şube başkanı Akın Şişman yaptı. İl Defterdarı Süleyman Dal ile yaptıkları görüşmelere rağmen kameraların kurularak devreye sokulduğu ifade eden Akın Şişman, “Yetkililer, kameraların, çalışanları gözetlemek için değil güvenlik gerekçesiyle konulduğunu söylüyor. Oysa kameralar çalışanları gözetlemek için değilse yıllardır binanın giriş ve çıkışlarında kamera olduğu zaten herkesçe biliniyor” dedi.

BASKICI POLİTİKALARA SON
Defterdarlık binasının öncelikli sorunlarının olduğunu kaydeden Akın Şişman, “Tuvaletlerden lağım suyu damlarken, yemekhanede cam çerçeve çürükken, yemekhane kuyruğunda insanlar yarım saat sıra beklerken anayasa ihlal edilerek sırf çalışanların gözetlenmesi için milyarlarca liralık kamera sistemine öncülük verilmesi kamu yöneticiliği sorumluluğuyla bağdaşmamaktadır. Baskı politikalarıyla bir yere varılamayacağı tarihsel devirlerde açıkça görülmüştür. BES olarak iş yerinde huzuru bozan, iş barışını ortadan kaldıran baskıcı politikalara son verilmesinin ve insanca çalışma koşullarının sağlanmasının yıllardır mücadelesini veriyor” şeklinde konuştu.

16 Ağustos 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR