Kaplan’dan, Köşker’e eleştiri

      CHP Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan, Gebze’deki Tarihi Çoban Mustafapaşa Camii ve Külliyesi’nin bitişiğinde açılan kermes ile ilgili Gebze Bele...

BÜYÜT

 

 

 

CHP Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan, Gebze’deki Tarihi Çoban Mustafapaşa Camii ve Külliyesi’nin bitişiğinde açılan kermes ile ilgili Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’e sert eleştirilerde bulundu. Açılışını da bizzat belediye başkanının yaptığı kermesin, caminin tarihi dokusunu bozduğunu ve çirkin bir görüntüye sebebiyet verdiğini belirten Milletvekili Kaplan, şöyle konuştu:

 

TARİHE SAYGISIZLIK

“Gebze’nin tarihi ve kültürel miraslarından olan Çoban Mustafapaşa Camii ve Külliyesi önemli bir mekandır. 1500’lü yıllardan günümüze gelen bu tarihi mirası korumak hepimizin görevi olmalıdır. Ne yazık ki bazı yöneticiler burayı pazarlamacı bir anlayışla hizmete sunduklarını sanıyorlar. Külliyenin bitişiğindeki kermesi Gebze Belediyesi hangi amaçla açmıştır” diye konuştu.

 

ÇÖZÜMÜ BAŞKAYDI

Kermes için kira alınıp alınmadığını da soran Kaplan, “Marka şehir dediğiniz bu mu? Bu yaptığınız tarihe saygısızlıktır. Eğer Gebze’de kermes alanlarıyla ilgili talepleri varsa, belediye başkanı ve kaymakamın görevi kent dokusunu bozmadan, insanları rahatsız etmeden, kültür miraslarımızı tahrip edecek noktalara izin vermeden ilgili alanları teşvik ederek onlara yardımcı olmaktır” diye konuştu.

26 Nisan 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR