Seymen Kolejinde çekişmeli okul aile birliği seçimi

2011-2012  Eğitim ve Öğretim yılında Darıca'da faaliyete başlayan Seymen Koleji okul açıldıktan sonra ilk veli toplantısını yaptı arkasından da okul a...

BÜYÜT

2011-2012  Eğitim ve Öğretim yılında Darıca'da faaliyete başlayan Seymen Koleji okul açıldıktan sonra ilk veli toplantısını yaptı arkasından da okul aile birliği seçimlerini gerçekleştirdi.
Cumartesi günü Seymen Kolejinin Darıca yerleşkesinde Anadolu lisesinin veli toplantısı Okul müdürü Hüseyin Yakup Gürcihan'ın açış konuşması ile başladı.Saygı duruşu yapılması ve istiklal marşının okunmasından sonra okul müdürü Gürcihan velilere Okul Aile birliğinin amaçları ve görevlerini açıkladı.Gürcihan konuşmasında Aile birliğinin temel görevinin öğrenci-veli dayanışmasını sağlamak olduğunu belirtti.
 
ÇEKİŞMELİ YÖNETİM KURULU SEÇİMİ
Yönetim ve denetim kurullarının nasıl seçileceğinin belirlenmesinden sonra seçimlere geçildi. Yönetim Kurulu için aday olanlar arasında yapılan oylama sonucu öğrenci velilerinden Tülay Birkin 24,Öztürk Şamdan 22,Ahmet Mindivanlı 20,Naim Aydoğan 19,Cemile Ceylan 17,İlknur Bahçivan 15, Hatice Irmak'ta 13 oy aldılar. Oylama sonucu Tülay Birkin, Öztürk Şamdan ve Ahmet Mindivanlı asil üyeliğe, Cemile Ceylan,Naim Aydoğan ve İlknur Bahçivan'da yedek üyeliğe seçildi.
 
DENETİM KURULUNA 4 ÜYE
Aynı oturumda Denetim kuruluna aday olan isimlerden yapılan oylamada Hatice Irmak 25, Melek Aydın 20, Semra Özkan 18, Aysel Sarıçam'da 14 oy aldılar, bu üyeler arasından Hatice Irmak ve Melek Aydın asil üyeliğe, Semra Özkan ve Aysel Sarıçam'da yedek üyeliğe seçildiler.
 
İLKÖĞRETİMDE BÜYÜK ÇEKİŞME
Divan başkanlığını Canset Altındiş'in yaptığı Seymen İlköğretim okulu aile birliğinin seçimine 150 öğrenci velisi katıldı,yapılan oylama sonucunda adaylardan Aylin Acak 67,Nermin Bodur 56,Mehmet Pak 55,Tuğba Özen'de 44 oy alarak asil üyeliğe, 56 oy alan Berna Gedik, 31 oy alan Banu Uğur, 27 oy alan Fatma Gök ve 21 oy alan Aliye Kartaldoğan'da yönetim kurulu yedek üyeliğe seçildiler.
Seymen Koleji İlköğretim Aile Birliği denetim kuruluna da yapılan oylama sonucu Yakup Bektaş 55 oy, Tayfun Yılmaz 49 oy Melek Babiloğu'da 42 oy alarak asil üyeliğe ,59 oy alan Sibel Gündüz, 34 oy alan İbrahim Yılmaz ve 33 oy alan Erol Çağlın'da denetleme kurulu yedek üyeliğine seçildiler.
 
GÜL : AMAÇ EN İYİ EĞİTİMİ VERMEK
Seymen Koleji ilköğretim müdürü Rahim Gül'de seçim sonrası yaptığı konuşmada 2 hafta içinde yapılan bu seçim çok önemlidir, böyle kaliteli bir veli kitlesi ile bir arada olduğumuz için çok mutluyuz, hep birlikte geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza en iyi eğitimi verebilmek için el ele gönül gönüle çalışacağız dedi.
 
KAYA'DAN SEÇİLENLERE TEBRİK VE TEŞEKKÜR
Seymen Koleji genel müdürü Murat Kaya'da seçimler sonrası yaptığı açıklamada Okul aile birliğimizin yönetim ve denetim kurullarına seçilen bütün velilerimizi tebrik ediyorum, Göreve seçilenler kendi aralarında yapacakları görev bölümünden sonra öğrenci-veli kaynaşmasını en üst düzeye çıkarabilmek için çaba göstereceklerdir, katılımınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum diye konuştu.
 
GÖREV BÖLÜMÜ ÇARŞAMBA GÜNÜ
Darıca Seymen Anadolu lisesi Okul aile birliğinin yönetim ve denetim kurullarına seçilenler 05 Ekim çarşamba günü saat 16.00'da bir araya gelerek görev dağılımı yapacaklar.

03 Ekim 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR