Kayın: Derince otel kente dönüştürüldü

Saadet Partisi (SP) Derince İlçe Başkanı Halil Kayın, basın açıklaması gerçekleştirdi. Derince’nin yıllardır vizyonsuz yöneticiler tarafından yönetil...

Saadet Partisi (SP) Derince İlçe Başkanı Halil Kayın, basın açıklaması gerçekleştirdi. Derince’nin yıllardır vizyonsuz yöneticiler tarafından yönetildiğini söyleyen Kayın, Derince’deki eksiklikleri dile getirdi ve ‘Derince üretim ve istihdamdan mahrum bir otel kente dönüştürülmüştür’ ifadesine yer verdi.


‘MAKYAJ YATIRIMLAR’

Halil Kayın, ‘Derince, 130 bin nüfusu ile üretim ve istihdamdan mahrum bir otel kente dönüştürülmüştür. Devlet memurları haricinde ilçede ikamet edenler ilçe dışında çalışmaktadır. İstihdam yatırımlarını bırakın, sosyal kent yatırımları da yapılmamıştır. Maalesef 12 yıldır Ak Parti idaresindeki Derince makyaj yatırımlardan öte geçememiştir’ dedi.


‘OTOBÜS DURAĞI MODELİ GETİRİYORLAR’

Büyükşehir’in de Derince’ye yatırım yapmadığını ekleyen Kayın, ‘Belediye başkanları yurtdışı ziyaretlerinden ve fuarlardan getire getire otobüs durağı modeli getiriyorlar. Yerel kalkınma vizyon işidir. AKP’nin yerel kalkınma vizyonu yüksek binalar ve AVM’ler. Kendi kendine yeten şehir ancak Saadet Partisi’nin vizyonu ve ahlaklı siyaseti ile mümkündür’ şeklinde konuştu.


‘DENİZCİLİK YÜKSEKOKULU BİLE YOK’

Halil Kayın son olarak, ‘Derince’nin Denizcilik Yüksekokulu bile yok. Tıp fakültesinin taşınmasından sonra boşluk doldurulmamıştır. Derince Kocaeli’nin üniversite olmayan birkaç ilçesinden biridir. Biz Saadet Partisi olarak boşaltılan ve valiliğe devredilen askeri hastanenin 150  dönümlük arazisi ile binalarının bir kampus olarak değerlendirilmesini ve Derince’ye üniversite gelmesini öneriyoruz’ ifadelerine yer verdi.

01 Ekim 2014 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR