Büyükşehir’den, Van’a 48 bin kişilik sıcak yemek

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, deprem felaketi yaşanan Van için seferber oldu. Depremin ilk günü Van’a sıcak yemek götürmek için kolları sıvayan Kocae...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, deprem felaketi yaşanan Van için seferber oldu. Depremin ilk günü Van’a sıcak yemek götürmek için kolları sıvayan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Antikkapı A.Ş vasıtasıyla 48 bin kişiye yemek verdi. Van’da yemekhane kuran Büyükşehir, zor şartlarda çalışan Kurtarma Timleri’nin de yemek ihtiyacını karşıladı. 
 
KURTARMA EKİPLERİNE YEMEK
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Van ve çevresinde depremden etkilenen vatandaşlar için günde 6 bin kişiye yetecek sıcak yemek çıkartıyor. Deprem bölgesine Antikkapı ile birlikte götürülen 7 tonluk yiyecek malzemesi ile Van’ın Erciş İlçesi’nde sıcak yemek vermeye devam ediyor. Depremin olduğu günden bu yana 12 personeli ile Van Erciş’te görev yapan Antikkapı AŞ, bölgede kurtarma çalışması yapan Kocaeli İtfaiyesi ile diğer ekiplerin yemek ihtiyacını da karşıladı.
 
ZOR KOŞULLARDA SICAK YEMEK
Deprem ile sarsılan Van için seferber olan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi birçok imkânını Van’daki depremzedeler için kullanıyor. Anttikkapı A.Ş bünyesinde 12 personelini Erçiş’te konuşlandırdı. Büyükşehir, burada 2 bin kişilik sabah kahvaltısı, 2 bin kişilik öğlen yemeği ve 2 bin kişilik akşam yemeği olmak üzere günde 6 bin kişiye sıcak yemek hizmeti veriyor. Büyükşehir personeli deprem olduğundan bu yana zor koşullar altında çalışarak depremzedelere sıcak yemek çıkartmaya çalışıyor.

01 Kasım 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR