Ceyhan: 40 yıl düşünsem aklıma gelmez

AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan haftalık değerlendirme toplantısında parti binasında açıklama yaptı. Anneler Günü’nü kutlayarak sözlerine başlayan Şe...

AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan haftalık değerlendirme toplantısında parti binasında açıklama yaptı. Anneler Günü’nü kutlayarak sözlerine başlayan Şemsettin Ceyhan “Teşkilatlar olarak cumartesi günü eğitim çalışmaları bitti. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın katılımıyla son ders verildi. 2.227 kişi eğitimden geçmiştir. Yeni anayasa ve başkanlık sistemi üzerine eğitim verildi. Milletvekillerimiz tarafından da eğitimler verilmiştir. Salı günleri ziyaretleri devam ediyor. Son iki ilçemiz kalmıştır. Ramazan ayına kadar bu ziyaretlerde bitecektir. Yapılan yatırımlar değerlendirmesinin ilk toplantısı yapıldı” dedi.

 

DAVUTOĞLU’NA DESTEK

Kocaeli Teşkilatları olarak Nisan ayında 88.65 puanla Türkiye birincisi olduk diyen Ceyhan “78.59 ile Samsun, 76.37 ile Konya sıralanmaktadır. Mücadelemiz devam edecektir. Geçen hafta olağan üstü süreç yaşandı. Başbakanımız Ahmet Davutoğlu değerlendirme sonrasında nezaket, dava adamlığı içerisinde AKP’de Genel Başkanlık ve Başbakanlık görevini devredeceğini açıkladı. AKP olarak ikinci defa olağan üstü kongreye gidiyoruz. Başbakanımız Davutoğlu Kocaeli’ye ayrı bir önem veriyordu. Güçlü bir kongre yapılacaktır. Kendisinin emeği ve gayretlerine teşekkür ediyoruz” açıklamasında bulundu.

 

NİFAK TOHUMLARI

İl Başkanı Şemsettin Ceyhan “1 Kasım sonrasında verilen sözlerin yüzde 100 yapılmıştır. Alanda bu konudan dolayı rahat dolaşmaktayız. Bu davaya yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Davaya hizmet etmeye devam edeceğini söylemiştir. Bu devirle alakalı nezaketli bir süreçtir. Başbakanımız tarafından Cumhurbaşkanımıza en küçük kem söz söylemeyeceğini belirtmiştir. Atılmak istenen nifak tohumlarının da yersiz olduğu ortaya konulmuştur. AKP vefa hareketidir. Bu vefanın örneğini de Başbakanımız tarafından gösterilmiştir” ifadelerini kullandı.  

 

DNA’LARINDA DARBE VAR

Muhalefet bildik tavırları sürdürmektedir diyen İl Başkanı Ceyhan “Özellikle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun aynı onun ifadelerini papağan gibi tekrarlayan CHP İl Başkanı ve milletvekilleri sözlerine teker teker cevap vermeyi kendi siyasi ahlakıma uygun bulmuyorum. İfade edilen cümleler T.C.Cumhurbaşkanı ifade edildiğini hatırlatmak isterim. Özellikle darbeyi ağızlarından düşürmeyen CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, CHP İl Başkanı ve milletvekillerinin DNA’larında ve zihinlerinde darbeyi söküp atamadıklarını görmekteyiz” ifadelerini kullandı.      

 

JARGONU DEĞİŞTİRİN

Milletin iradesiyle iktidara gelemeyeceğini anlayan CHP zihniyeti tekrardan vesayet ve darbe cümlelerini artık hergün dile getirmeye başlamışlardır diyen Ceyhan “Cumhurbaşkanımız yüzde 52 ile seçilmiştir. Seçildiği süre bellidir. 2014 yılında seçilmiştir. 2019 yılından yeniden bir seçimi vardır. Benim onlara tavsiyem bu artık eskimiz çöplüğe gitmiş jargondan vaz geçsinler. Bu millete hoş gelecek olan açıklamalarda bulunmaları iyi olur” açıklamasında bulundu.       

 

BAYKAL’A KASET DARBESİ

Herhalde diktatör söylemlerinin Milli Şef dönemlerinden kaldığı hatırlatan Ceyhan “O zamandan bu zamana kadar DNA’larında yer almaktadır. Darba arıyorlarsa kendi genel başkanlarına baksınlar. Hiçte nazik olmayan üsülle kaset darbesiyle göreve gelinmiştir. Nezaket arıyorlarsa hiçte ahlaki olmayan Deniz Baykal’a yönelik kaset darbesine baksınlar. Kılıçdaroğlu aday değilim Baykal döner derken sonrasında genel başkan olduğunu herkes biliyor. Çarkçılıkta ki kabiliyetini de görmekteyiz. Baykal’ın üzerine siyasi anlamda toprak döktüklerini gördük. Geçmişleri baksınlar. AKP’yi kendilerine örnek alsınlar. Geçmişlerinde ki kara lekeyi açıklayamayanlar neyin açıklamasında bulunuyorlar” dedi.      

 

KONGRE SÜRECİ

Daha fazla söze gerek yoktur diyen Ceyhan “22 Mayıs kongre sonrasında göreve gelecek kim olursa olsun Milli Birlik ve dayanışma olacaktır. 24 delegemizle her zaman ki yerimizi alacağız. Eski dönemlerde Başbakanımıza iyi söz söylemeyenler şimdi sahip çıkmalarını takdir ediyorum. Bozuk saat iki defa doğruyu göstermektedir. Ertesi gün çark etmelerine alıştık. Başbakanımızı değil de sistemi savundukları çarkına döndüler” açıklamasında bulundu.  

 

HERKESE ULAŞACAĞIZ

13 Mayıs tarihinde Cumhurbaşkanımız Erdoğan ilimize geliyor diyen Ceyhan “Kocaeli’de 58.54 ile kentimizden destek verilmişti. Yeniden ağırlıyoruz. Ülkemizin geldiği nokta herkes tarafından görülmektedir. Ezilmiş halkların lideri olan Cumhurbaşkanımızı kentimizde ağırlayacağız. 7’nci açılış bayramında ağırlayacağız. 17.30’da projelerin açılış bayramı olacaktır. Herkesi açılış bayramına bekliyoruz. 1 Milyon 800 bin nüfusu olan kentimizde herkese ulaşmaya çalışıyoruz. Teşkilatlar olarak duyuru yapmakla mükellefiz” açıklamasında bulundu.

 

DUYURU YERİMİZDİR

Parti önünde ki afişlerin değişiklikleri hakkında Ceyhan “40 yıl düşünsem aklıma gelmeyecek yorumlar yapıldı. 22 Mayıs’a kadar Genel Başkanımız Ahmet Davutoğlu’dur. Söylediği her söz başımızın üstünedir. Her sözü talimattır. Kurumsalımız devam etmektedir. Ön tarafta ki alanımız duyuru alanımızdır. Olağan üstü kongre duyurumuz oradan asılacaktır. Bayramlarda bu alan kullanıldı. 13 Mayıs’a kadar en önemli siyasi çalışmamız Cumhurbaşkanımızdır. O tarihe kadar duyuru olarak her alan kullanılacaktır. Çatımızda totemler haber yapılmadı. 100 binin üzerinde katılım bekliyoruz” ifadelerini kullandı. Serkan BORLAK

09 Mayıs 2016 Kocaeli- SiyasetYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR