Kuşkan'ın Çankaya adayı Kılıçdaroğlu oldu

        Konuşmasına yapacakları toplantının gündem maddelerini aktararak başlayan Kuşkan, “Bu akşam yapacağımız il toplantısında gündemimiz çeşitli ma...

 

 

 

 

Konuşmasına yapacakları toplantının gündem maddelerini aktararak başlayan Kuşkan, “Bu akşam yapacağımız il toplantısında gündemimiz çeşitli maddelerden oluşuyor. Bir tanesi de 1 Mayıs kutlamalarına Cumhuriyet halk Partisi olarak biz de katılacak ve katkı sunacağız. Bu akşamki konularımızdan bir diğeri de 3 ilçemiz görevini bırakmıştı. Kandıra, Kartepe ve Körfez ilçeleri bu ilçelere beşer kişilik yönetimi organize edeceğiz yarın sabahta yazılarını yazacağız. Üçüncüsü ise geçtiğimiz Cuma ve Cumartesi günü genel başkanımızın il başkanlarını çağırdığı toplantıdaydık bununla ilgili kurula bilgi vereceğiz” dedi.

 

TALEP ETTİK

Ankara’da yapılan il başkanları toplantısının detaylarını aktaran Kuşkan, “Tüzüksel bir çalışma yapılması gerektiğini birçok il başkanı ifade etti. Genel başkan yardımcısı sayısını fazla olması, genel başkanlığın yapısın daha düzenli hale getirilerek güçlü bir genel sekreterlik için tüzük kurultayı yapılmasını talep ettik” diye konuştu.

 

ÜÇ ÖNERİSİ VARDIR

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin yaklaşmasıyla beraber çalışmalarına henüz başlamadıklarını ifade eden Kuşkan, “İkinci bir konu ise cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili il başkanlarına eğilim yoklaması yaptı. Her il başkanının üç isim önerisi vardı. Benim ilk önerim Sayın Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu oldu. Diğer iki isimden biri partili. Her üçü de erkek. Hem Kocaeli hem de diğer il başkanları yerelde neler yaşandığını neler eksik neler fazlaydı hangi konuda sıkıntılar yaşandığını ifade ettiğimiz uzun bir toplantı oldu” ifadelerine yer verdi.

 

CANI ÖYLE İSTİYOR

AKP İl Başkanı Mahmut Civelek’in Cumhurbaşkanlığı seçimi için yüzde 61 oy oranını değerlendiren Kuşkan, “Bizim henüz Cumhurbaşkanlığı seçimi için çalışmamız yok. O’nun canı öyle istiyor ve tahmin ediyordur” dedi. Kuşkan ayrıca önümüzdeki ay 7 ilçede danışma meclisi toplantısının yapılacağını söyledi.

DUYGUSAL OLMAMALI

Seçim sonuçlarını değerlendirme adına acele davranılmaması gerektiğini de ifade eden Kuşkan, “Bu noktadaki değerlendirmeler duygusal olmamalı. Kısa zaman içerisinde yapmayı doğru bulmuyoruz. Yalova sınır bir ilimiz. Elimizden gelen katkıyı sağlayacağız” diye konuştu. 

30 Nisan 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR