Murat Özdağ'ın babası ilk kez konuştu

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Mayıs ayında gözaltına alındıktan sonra serbest kalanlar darbe girişimi...

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Mayıs ayında gözaltına alındıktan sonra serbest kalanlar darbe girişiminin ardından yeniden gözaltına alınan, Mayıs ayında 250 bin TL kefalet ve adli kontrol şartı ile serbest kalan Murat Özdağ ile birlikte aralarında iş adamları, eski emniyet mensupları ve esnafın da olduğu 40 kişi gözaltına alınmıştı. Çıkarıldığı mahkemece 23 Temmuz günü tutuklanarak cezaevine gönderilen Murat Özdağ’ın babasından açıklama geldi.

Murat Özdağ’ın babası Hamit Özdağ, kendisi ve oğlu Murat Özdağ ile ilgili çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. ‘Oğlum Murat Özdağ’a iftira attılar diyen Hamit Özdağ’ın yapmış olduğu önemli açıklamayı olduğu gibi sizlerle paylaşıyoruz.

 

İşte Hamit Özdağ’ın açıklaması:

 

Ben Hamit Özdağ

Kimlik yaşım 81, ana yaşım 93’tür. 1952 yılında başlamış olduğum iş hayatım boyunca 4 darbe gördüm. Hiçbir darbeye destek vermeden memleketimiz için iş hayatımıza devam ettim.  Menderes’ten bu yana bütün devlet büyükleriyle memleketimiz için el ele vererek mücadele ettim. Yaşantım boyunca geçirmiş olduğum 4 darbe ve gördüğüm harplerden sonra 15 Temmuz’daki gibi aşağılık bir kalkışma görmedim. Birçok şerefli gazetecilerimizi lekelediler. Bu hain olayın içinde yer alan gazeteciler de biz ve bizim gibi birçok insandan haraç almak istediler. Biz haraç vermeyince beni ve ailemi bu konunun içine çekip yalan haberlerle lekelediler. Bazı namussuz gazeteciler basında üzerimize gelmemeleri için rüşvet istediler ama Allah planlarını ayaklarına dolandırdı. Meyve veren ağaç taşlanır misali Oğlum Murat Özdağ’a iftira attılar.

 75 senelik ticaret hayatım boyunca 30 sene Koç ve Sabancı şirketlerinin bayiliğini yaptım. 9 tane Turkcell iletişim merkezinin yanında Citroen ve Skoda’nın da ana bayileriyiz. 400 kişiye ekmek kapısı sağladık.

Her zaman devletimin ve milletimin yanında oldum. 5 yıl önce rahmetli Kızılcık valisi makamında 15 kişi Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da bulunduğu toplantıda en son bana söz verildi. Başbakanımız benden ne istiyorsun dediğinde benim cevabım “sağlığınızı istiyorum” oldu. Dedim ki: “Allah (c.c.) son Peygamberimiz Hz. Muhammed (Sav)’i gönderdi. Seni de başımıza Hz. Ömer’in adaletiyle gönderdi. Eşi Emine Hanım’a “Küçük Abla” diye hitap ederim. Onu da Peygamber Efendimiz’in kızı şefaatine nail olmuş bir elçi olarak gönderdi. Sizin de Hz. Ömer’in adaleti ile devleti yönettiğinize inanıyoruz. 1 yaşından 120 yaşına kadar herkes bu adaletin farkındaydı. Ama içimizdeki hainler devletimizin yanında bulunduğumuzun farkında değillerdi. Bu kalkışma sonucunda olumsuzlukların karşısında olarak hep beraber zafer kazandık.

Reis-i Cumhurumuz dedi ki: “Bunların bizi aldattığını geç fark ettik.”. Bizde onun gibi yanıldık.

Benim oğlum iki bin küsur oyla ticaret odası başkanı seçilmiştir. Bu seçimde bütün grubun oyunu almış olup herhangi bir grupla bağlantısı yoktur. Yurtdışına gönderdiği paralar ile ilgili sorguya alınmış ancak bu paralar çocuklarının okul parası olduğunu banka makbuzları ile ibra etmiştir. Hakim de kefalet ile serbest bırakmıştır. Ancak darbe girişimi akabinde diğer vatandaşlarla beraber darbe girişimi nedeni ile tekrar tutuklanmıştır. Hakim, oğlumun darbe girişimi ile alakası yoktur deyip beraat ettirmiş, ancak OHAL sebebi ile ilgili tutuklanmıştır. Görülecek ilk duruşmada ilgili örgütle alakası olmadığı anlaşılıp beraat edecek ve işlerinin başına geçecektir.

Oluşan bu durumdan bankalar tedirgin olmuştur. Oğlumun ticaretinde kullanılan kredilerde hiçbir teminat yok iken bankaların tedirginliklerini gidermek için tüm bankaları çağırarak uygun teminatlar önerdim ve şirketin arkasında olduğumu açıkça belirttim. Sırası ile bankalara ipotekleri vermeye başladık; ancak bizim bu iyi niyetimize karşılık bir banka hem ipotekleri almış akabinde haciz işlemlerini başlatmıştır. Bu durumda diğer bankaların tedirginliğini gidermek ve oluşan bu olumsuzluğu kaldırmak için ilgili banka genel müdürlüğü ile irtibata geçerek Çarşamba gününe kadar hacizlerin kaldırılacağı sözünü aldık.

Bu durumdan tüm bankaların tedirgin olmamalarını temin ederiz. Hepsine ayrı ayrı teminat verilmiştir. Dileğimiz elbirliği ile krizi geçmektedir. Aksi takdirde yıllık cirosu 200.000.000 TL olan, 7-8 sektörde faaliyet gösteren ve 400 çalışanı olan firma zarara girecek. İstemeyerek de olsa etrafımıza zarar vermiş olacağız.

Talebimiz; borçları teminatlandırdıktan sonra bize 3 aylık bir zaman tanınması. Bu durumda firmanın sağlıklı bir şekilde faaliyetine devam edip borçlarını ödeyebileceği görülecektir.

Normal zamanlardaki muameleleri bize uyguladılar. Meydanlarda 3 aylık çocuklarla bayrak salladık. Bunların vicdanı duymuyor mu? Bunlar bizim şirketi batırmaya çalışıyorlar. 400 kişi ekmek yiyor bu şirketten. Batmış firma gibi hareket ediyorlar. Ben 4 tane okul yaptım Trabzon’a. İsimleri:

1-İmam Hatip Anadolu Lisesi 400 kişilik yatılı (Trabzon Araklı),

2-İmam Hatip Orta Okulu (750 kişilik)

3-Kız Kur’an kursu (750 kişilik)

4-Erkek Kur’an kursu (750 kişilik)

Ve Kocaeli Harmantarla’da 750 kişilik İmam Hatip Ortaokulu yaptım.

Eğer oğlum o hainlerle beraber olsaydı bu okulları devletimize değil, onlara verirdi ama yapmadık.

2 ay önce Sayın Emine Erdoğan Sürmene’de Engelliler Okulu’nu açtığı sırada Küçük Abla ile görüştüğüm sırada “Şimdi açamayız. Bayramdan sonra.” dedim ve bana kartını verdi ama bayramdan sonra darbe olunca okulların açılışını yapamadık. Kaldı. Allah sağlık versin Küçük Abla’ya ki yine okulları o açacak.

150 kişiyi hacca gönderdim, diyanetten sorabilirler. Yaylaya, köylere 100 km yol yaptım. 20 km su götürdüm. Camiler yaptım, 22 tane minare yaptırdım. Yaptıklarımı yazmakla bitiremem. Oğlum dedi ki: “Bu yaptıklarımızı Allah için yapıyoruz, vergiden düşmek olmaz.”. Sabancı, Koç gibi firmalar vergiden düşerken ben düşmedim; çünkü ben yaptıklarımı Allah için yapıyorum. Biz meydanlarda sabahlara kadar bayrak salladık.

Bizlerle beraber sabahlara kadar meydanlarda devlet nöbeti tutan 1 yaşından 120 yaşına kadar insanlara minnettarız. Reis-i Cumhurumuza, bakanlarımıza, paşalarımıza, yaşlı dedelerimize, ninelerimize, genç ve çocuklarımıza, saymakla bitmeyen insanlara 93 yaşında biri olarak sürçü lisan ettiysem özür dilerim. Memleket olarak kazandığımız zafer hepimize hayırlı olsun. Allah yanımızda oldu; zafer bizimle oldu.

Selamlar sevgiler. 

18 Ağustos 2016 Kocaeli- Asayiş


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

06

seher - Yukarda yazılan yazıya katılmıyorum. benım kardesım özdağlrda çalısıyor. o insanları herkez tanıyor.sadece algı operasyonu yapılıyor ama gerek yok bilen biliyor bilmeyende bilmesin bence

Yanıtla . 0Beğen 18 Ağustos 09:33
05

aliveli - amcaaaaaa amcaaaaa kimsenin ahı kimsede kalmaz unutma rabbim her şeyi bilen ve görendir sen istediğini söyle

Yanıtla . 0Beğen 18 Ağustos 09:33
04

Yılmaz - Senin günahlarını okadar cami kurtarmaz hamit amca faizlerdeki paralar ne olucak tefecilikle söndürdüğün ocaklar 1980 darbesinde stokladığın yağ şeker un bunların hesabını nasıl vericeksin alma mazlumun ahını dayı

Bu devletin ekmeğini yiyip buralara geldin sonra aç gözlülük yapıp ihanet ettin şimdi ekmeğini yediğin yerden cezanı ye

Yanıtla . 0Beğen 18 Ağustos 09:33
03

bekirdereli - cok lafta yalan cok malda haram vardır derler ama bilmem

Yanıtla . 0Beğen 18 Ağustos 09:33
02

Fatma Yılmaz. - Sayın Özdağlar tüm bunlar çalışan elemanlarınızın ahı olabilir mi.Sigortasız çalışanlar,maaşa zam isteyince işten çıkardıklarınız,burda çalıştırıp Antalyada sigortalı gösterdikleriniz.Kaçak sattığınız telefonlar. elemanlarınız bir konuşmaya başlarsa ne yapacaksınız,onları nasıl susturacaksınız.

Yanıtla . 0Beğen 18 Ağustos 09:33
01

hamdi - ne dersen boş onlar kurban aradı ve senin oğlunu buldu ya büyükşehir ayağı ne olacak sıf hedef saptırmak birsürü paralel daire müdürü bunlara dokunulmayınca adamlar dahada kıral oldu paralel hükümetimize resi cumhurumuza hakaret küfredenlerle avantalarını alıp işler vererek devam ediyorlar sayın Karaosmanoğlu büyükşehir ayağı ne olacak satın almacın ahala kimseyi takmadan iş veriyor bu hainlere

Yanıtla . 0Beğen 18 Ağustos 09:33
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR