AKP Gölcük için 2 yeni isim telaffuz ediliyor

AK Parti Gölcük İlçe Kongresi için aylardır aday olduğunu söyleyen isimler birer birer dökülürken şimdi 2 yeni isim konuşuluyorAk Parti Teşkilat Başka...

BÜYÜT

AK Parti Gölcük İlçe Kongresi için aylardır aday olduğunu söyleyen isimler birer birer dökülürken şimdi 2 yeni isim konuşuluyor

Ak Parti Teşkilat Başkanı Ekrem Erdem, Bölge Koordinatörü Hasan Ali Çelik, İl Koordinatörü Temel Coşkun'dan oluşan heyetin karşısına çıkan Ak parti Gölcük İlçe başkan adayları, kendilerine yöneltilen sorularını yanıtladı. Ankara, dört aday üzerinde karar veremedi. Mevcut başkan Abdülkadir Doğrul, İlçe Başkanlığına aday Levent Değirmenci, Ertuğrul Eren ve Temel Erten Ankara dönüşü adaylıktan çekildiklerini açıkladı.

DOĞRUL: ‘ DEMEK Kİ İSTENMİYORUM’
AK Parti mevcut İlçe başkanı Abdülkadir Doğrul Gölcük için karar verilmemesinin kendisiyle devam etmek istemedikleri için olduğunu belirtti. Doğrul, “ Hafta sonu diğer aday arkadaşlarla Ankara'ya gittik. Mülakata girdik. Ancak Gölcük'te kimin aday olacağı konusunda karara varamadıklarını belirttiler. Bu da demek oluyor ki benimle yola devam etmek istemiyorlar. Ben İlçe başkanlığına aday değilim. Kimseye kırgınlığım yok. Parti içinde verilecek görevleri yaparım” dedi.

DEĞİRMENCİ: ‘ KRİTERLER UYMUYORUZ’
İlçe başkanlığına adaylığını aylar önce açıklayan Belediye meclis üyesi Levent Değirmenci, “Ankara’ya gittik. Dört adayda mülakata girdi. Dördümüze de karar verilemediğine göre Partimizin aradığı kriterlere uymuyoruz” dedi.

EREN: ‘TEŞKİLAT BÖYLE İSTEDİ’
Adaylığını son döneme kadar açıklamayan ve bu yarışta bende varım diyen Ertuğrul Eren ise teşkilat ne isterse o olur dedi. Eren, “Teşkilat böyle uygun gördü. Böyle devam edecek. Sonuçta kim başkan olursa biz onunla çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

ERTEN: ‘ KIRGINLIK YOK’
Adaylığını ilk açıklayan ve partim için çalışmaya hazırım diyen Temel Erten, “Bizim partimize küsmek ya da kırılmak gibi bir durumumuz yok. Büyüklerimiz böyle istedi. Parti yönetiminde çalışmalarıma devam ediyorum. Sonuçta gölcük2te bildiğimiz tanıdığımız bir kişi başkan olacak” dedi.

ALP VE ATEŞ’İN ADI GEÇİYOR
AK Parti Gölcük İlçe Teşkilatının başkanlığına getirilmesi için net olarak ifade edilen bir isim şuan için yok görünüyor. Ancak Ak Parti Yalova Milletvekili İl Koordinatörü Temel Coşkun; İl yöneticisi İdris Alp ve Gölcük İlçe Yöneticisi Serkan Ateş ile görüştü. Gönüllü olarak aday olmayan bu iki ismin ilçe başkanlığı için Genel Merkez’e önerilebileceği konuşuluyor. Gölcük’ten istenen üçüncü ismin kim olacağına dair ise net bir tavır yok.

15 Kasım 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR