Site sakinleri isyan etti!

Ellerindeki “Bu yolda ölmek istemiyoruz” yazılı pankartlarla toplanan vatandaşlar yolda bir an önce önlem alınmasını istedi.     Başiskele Kullar Ma...

Ellerindeki “Bu yolda ölmek istemiyoruz” yazılı pankartlarla toplanan vatandaşlar yolda bir an önce önlem alınmasını istedi.

 

ice00-003.jpg

 

Başiskele Kullar Mahmutpaşa Mahallesi Karamürsel Caddesi üzerinde yapılan 936 konutluk  “Evimiz Kocaeli Sitesi” sakinleri, son 4 ayda bir tanesi ölümlü 3’ü ise yaralamalı 4 kazanın meydana geldiği, 8 kişinin yaralandığı site önündeki yolda önlem alınması amacıyla eylem yaptı. Şimdiye kadar bütün yetkili mercilere önlem alınması için sayısız yazı gönderdiklerini, ancak herhangi bir önlem alınmadığını ifade eden site sakinleri, son çare olarak basın açıklaması gerçekleştirme kararı aldıklarını vurguladı.

 

ice11-055.jpg

Aynı acıyı başkası yaşasın istemem
Site önünde aileleri ile birlikte toplanan kalabalık grup adına ilk açıklamayı 24 Mayıs günü meydana gelen trafik kazasında yaşamını yitiren Mehmet Kamil Uner’in oğlu Ömer Üner yaptı.  Yaşanan trafik kazası nedeniyle tarif edilemez bir acı yaşadığını belirten Üner, “Babamı kaybettim. Ailemden 3 kişi ise yaralandı. Bu acıyı başka komşularımın yaşamasını istemem. Bu yolda başka kazalar yaşanmadan acil önlemler alınmalıdır. Yetkililer bir an önce tedbir alınmasını sağlamalıdır” dedi.

 

ice222-012.jpg

Faciadan dönüldü
Site girişinde toplanan kalabalık grup ellerindeki pankartlarla “Ölüm var. Tedbir yok”, “ Bu yolda Ölmek istemiyoruz”, “Ölüm var. Çözüm yok” sloganları atarak alkış ve ıslıklarla duruma tepki gösterdi. Site sakinleri adına konuşma yapan Görkem Bora Taner, “Burada toplanma amacımız hiçbir kişi ya da kurum aleyhinde olmayan en temek hakkımız olan yaşam hakkımızın korunması adınadır.  Sitemizin girişindeki bu caddede sıklıkla kazalar meydana gelmektedir. Hatta bir kazada araç site önündeki durağa girmiştir. Durakta kimsenin olmayışı, belki de büyük bir faciayı önlemiştir” dedi.

 

ice33-011.jpg

 

Sorumluluk yetkililerde
Kazaların temel sebebi ve ortak noktası Karamürsel Caddesi üzerinde araçların hızlı bir şekilde seyretmesi olduğunu belirten Taner, “ Burada araçların aşırı hızlı seyrini önleyici hiçbir yol planı bulunmuyor. Sorunlarının bir an önce çözülmesini talep ediyoruz. Biz her yere yazı yazdık.  Herkesi göreve çağırıyoruz. Bu yol üzerinde acilen kavşak, kasis,  trafik ışığı ve diğer alınabilecek bütün tedbirlerin alınmasını istiyoruz. Bu aşamadan sonra meydana gelecek kazalarda, yaralanmalarda ve can kayıplarında, bu çağırımıza kulak vermeyen her yetkili sorumlu olacaktır. Bu sorunun çözüm noktasında kararlıyız. Gereken yapılana kadar takipçisi olacağız” şeklinde konuştu.

Nuri AKÇAHARMAN

11 Haziran 2016 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR