Gebze E.M.L. nihayet yıkılıyor

Gebze Endüstri Meslek Lisesi için beklenen karar sonuçlandı. 1999 depreminde zarar gören ve yıkımı beklenen Gebze Endüstri Meslek Lisesi çürük binası...

BÜYÜT

Gebze Endüstri Meslek Lisesi için beklenen karar sonuçlandı. 1999 depreminde zarar gören ve yıkımı beklenen Gebze Endüstri Meslek Lisesi çürük binası için 12 yıl sonra yıkım kararı alındı.

Gebze Endüstri Meslek Lisesi dâhiliyesi konusunda açıklama yapan Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürü Yardımcısı Ali Osman Karabayır, Kocaeli Üniversitesi’nin yaptığı incelemeler neticesinde kendilerine gelen raporlar sonucu çürük olan atölye binasının derhal boşaltılması kararını aldıklarını söyleyerek, “15-20 gün içerisinde atölyede bulunan makineler boşaltılarak okul bahçesinde yapacağımız tek çelik konstrüksiyona taşınacak” dedi. Karabayır, yeni yapılacak olan bina projesinin hazır olduğunu ancak Bakanlıktan gelecek paraya göre hareket edeceklerini söyleyerek, “Yapılacak olan yeni binanın projesi şuan hazır durumda. 2 katlı modern bir bina yapacağız. Ancak bakanlıktan bize aktarılan bir para olmadığı için inşaata başlamak söz konusu değil. Eğer yakın bir zamanda kaynak aktarımı olursa inşaata sezon sonunda başlamayı düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

TALİMAT GELDİ
Gebze Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Mustafa Aydın, kendilerine okulu boşaltın talimatının geldiği ilk günden bu yana tahliye işlemleriyle uğraştıklarını söyleyerek, “Elimize yazılı olarak bir sonuç gelmedi. Ancak okulu en kısa sürede boşlatmamız konusunda talimat geldi. Gelen ilk talimattan sonra atölyede bulunan malzemelerin nereye tahliye edileceği ile ilgili çalışmalarımız başladı. İlk önce Metin Oktay Stadı’nda yer alan boş araziyi kullanmak için girişimlerde bulunduk ancak bu konuda olumlu bir sonuç alamadık. Okul bahçesinde bir yer yapmayı düşünüyorlar. Çalışmalarımız devam ediyor” şeklinde konuştu. Yıkılacak olan metal teknolojisi olarak adlandırılan bölümün yer aldığı binada 20 torna tezgahı, CNC tezgahları ve çok sayıda ekipman bulunuyor.

10 Mart 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR