Kocaeli Üniversitesi Anaokulu yeni yerinde hizmete girdi

Kocaeli Üniversitesi bünyesinde hem personelin çocuklarını güvenle bırakabileceği bir yer olması hem de Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği Böl...

BÜYÜT

Kocaeli Üniversitesi bünyesinde hem personelin çocuklarını güvenle bırakabileceği bir yer olması hem de Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü öğrencilerine uygulama alanı sunması amacıyla 1996 yılında kurulan ‘Kocaeli Üniversitesi Uygulama Anaokulu’ 2014-2015 Akademik Yılı’nda yeni yerinde hizmete girdi.

 

UĞUR BÖCEKLERİ

2-6 yaş aralığında 90 çocuğa hizmet veren anaokulunda minikler yaş gruplarına göre Milli Eğitim Bakanlığı’nın belirlediği müfredata göre eğitim görüyorlar. 4 farklı gruba ayrılan çocuklar 2 yaş grubu Minik Kelebekler, 3 yaş grubu Minik Yıldızlar, 4 yaş grubu Papatyalar ve 5-6 yaş gurubu ise Uğur Böcekleri olarak adlandırılıyor. 11 ay boyunca hizmete açık olan anaokulunda isteyenlere halk oyunları, bale, İngilizce, drama, yüzme gibi dersler de veriliyor. Minikler burada öğrendiklerini ise yılsonunda düzenledikleri gösterilerde sergiliyorlar.

 

BARIŞIK BİREYLER

Anaokulu ezberci, pasif öğrenen bireyler yerine, bağımsız, yaratıcı, aktif öğrenen, engellerle mücadele edebilen, kendisi ve dünya ile barışık bireyler yetiştirmeyi hedefliyor. Günümüzde annenin ve babanın yerini kreşlerin aldığını belirten Anaokulu Müdürü Gonca Ş. Karabulut, “Bu vazife bizim için çok kutsal ve değerli. Çocuk eğitimi özverili olduğu gibi bilimsel de olmalı. Bunun için çocuk yetiştirirken uzman desteği gerekiyor. Biz bu işin uzmanları olmaya çalışıyoruz” dedi.

 

“ROLÜMÜZÜ BİLİYORUZ”

2-6 yaş grubu çocukların kişilik oluşumlarının en önemli evresinde olduklarını söyleyen Karabulut, “Rolümüzü biliyor ve kendimizi çocuklarımız için yeniliyoruz. Öğretmenlerimiz hizmet içi eğitim ile yenilikleri takip ediyor. Çocuklarımız belirli zamanlarda psikolog ile vakit geçiriyor ve çocuğumuzun gelişimini velilerle paylaşıyoruz. Uygulama Anaokulu olmamız sebebiyle de üniversitemizden bu konuda sürekli destek alıyoruz” ifadesinde bulundu.

24 Eylül 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR