İl Afet Müdürlüğü çalışanlarına müdür baskısı!

Yapı-Yol-Sen Kocaeli Şube Başkanı Selahattin Pehlivan, İl Afet Acil Durum Müdürü Osman Metin Saroğlu’nun çalışana baskı yaptığı ve rencide edici tavır...

BÜYÜT

Yapı-Yol-Sen Kocaeli Şube Başkanı Selahattin Pehlivan, İl Afet Acil Durum Müdürü Osman Metin Saroğlu’nun çalışana baskı yaptığı ve rencide edici tavır içerisinde olduğunu söyledi. Vali’ye iddiaları araştırın çağrısı yaptı.

KESK’e bağlı Yol, Yapı, Alt Yapı, Bayındırlık ve Tapu Kadastro Kamu Emekçileri Sendikası (Yapı-Yol-Sen) Kocaeli Şube Başkanı Selahattin Pehlivan, dün yazılı bir basın açıklaması yaptı. Açıklamasında Kocaeli Valisi Ercan Topaca’ya seslenen Pehlivan, İl Afet Acil Durum Müdürü Osman Metin Saroğlu’nun kuruma yakışmayan davranışlar sergileyerek çalışanları rencide ettiğini söyledi, duruma müdahale etmesini istedi. Yazılı açıklamada şunlar kaydedildi “17 Ağustos 1999 depreminden sonra daha faal duruma getirilen Sivil Savunma Müdürlükleri, İl Afet ve Acil Durum Müdürlükleri haline getirilerek yeni yapılanmaya gidildi. İlimizde bu değişiklikle beraber 11 kişiden oluşan arama kurtarma ekibi personel sayısı 57’ye çıkarıldı.

ÇALIŞANA BASKI
Çalışan personelin motivasyonunun üst düzeyde tutulması gerekirken kurum içerisinde idareden kaynaklı yaşanan olumsuzluklar düzeltileceği halde kaynağı belli olmayan, basında yer alan haberler üzerine idari soruşturma yapılması gerekirken İl Müdürü Osman Metin Saroğlu bir kurum yöneticisine yakışmayacak davranışla hemşerisi olan Fırıncılar Odası Başkan Ali Sarı’yı yanına alarak yönetmiş olduğu kurumu küçük düşürmüş ve çalışan personeli rencide etmiştir.

İNCELEME YAPIN
Basında yer alan iddialarla ilgili üyelerimiz ve kurum çalışanlarının bilgisi olmamasına rağmen olaylardan sorumlu tutarak zan altında bırakmakta ve baskı altına almaktadır. Kaldı ki, söz konusu göndereni belli olmayan e-postada ileri sürülen iddialarla ilgili bir soruşturma açılarak, gerek İl Özel İdaresi muhasebe kayıtları, müdürlükte yerinde yapılacak objektif bir inceleme ile bu iddiaların tamamına yakınının doğru olduğu görülecektir.

VALİ’YE ÇAĞRI
Çalışanların bunlardan başka acil yemek ve giyim yardımı sorunları da vardır. Personel arasında eşitlik de gözetilmemektedir. Bu olumsuzluklar olabilecek bir afete karşı verimli çalışmaları olanaksız hale getirmektedir. İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nün kurumsal işleyişe kavuşturulması, çalışanlar arasındaki ayrımın sona erdirilmesi konusunda kurum idarecilerinin daha duyarlı olmasını bir an önce gerek kamuoyu gerekse çalışanlar acilen beklemektedir.”

16 Mayıs 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR