Kutlu Doğum ilahilerle kutlandı

      Kutlu Doğum Haftası’nda Körfez İmam Hatip Lisesi’nin düzenlediği program saygı duruşu ve istiklal marşının ardından Kuran-ı Kerim okunmasıyla ba...

BÜYÜT

 

 

 

Kutlu Doğum Haftası’nda Körfez İmam Hatip Lisesi’nin düzenlediği program saygı duruşu ve istiklal marşının ardından Kuran-ı Kerim okunmasıyla başladı. Programı Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, İlçe Müftüsü Hasan Erdoğan, okul müdürleri, imamlar, muhtarlar, daire müdürleri ile vatandaşlar izlediler. Okul Müdürü Körfez İmam Hatip Müdürü Orhan Yavuz, Müslüman denilince akla sevginin geldiğini vurguladı. Güllerin dağıtıldığı program okulun tanıtım sinevizyonu izletilmesi ve akabinde kız öğrencilerden oluşan ilahi grubunun seslendirdiği, ilahilerden sonra ilk yıldızlar grubunun gösterisi ile devam etti.

ÖDÜLLER VERİLDİ

Körfez İmam Hatip Okulu öğrencilerinden Ferhat Ertem’in “Ey Sevgili” adlı şiirinden sonra ödül törenine geçildi. Münazara, Siyer ve veda hutbesini ezberleme dalındaki yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerini protokol verdi. Program Sena Taşdelen’in “Veda Hutbesi” okuması ve ilçe müftüsü Hasan Erdoğan’ın duasıyla son buldu. Oldukça yoğun ilgi gösterilen programda davetliler salona sığmazken, gecenin ilerleyen saatlerine kadar süren etkinlikler uzun süre alkışlandı.

29 Nisan 2014 Kocaeli- GündemYÜKLENİYOR