Kazada 2 kişi yaşamını yitirmişti!

Kandıra yolu üzeri Mini Köşk Restaurant önünde meydana gelen trafik kazasında yolunda gitmekte olan otomobil, hatalı “U” dönüşü yapan kamyonun altına...

BÜYÜT

Kandıra yolu üzeri Mini Köşk Restaurant önünde meydana gelen trafik kazasında yolunda gitmekte olan otomobil, hatalı “U” dönüşü yapan kamyonun altına girmiş, kazada 2 kişi yaşamını yitirmişti. Kazaya sebebiyet verdiği iddiasıyla yargılanan kamyon sürücüsü hakkında açılan davada üç yıl ile 15 yıl arasında değişen hapis cezası istedi.

Kandıra yolunda 19 Temmuz 2011 günü meydana gelen korkunç kazada Salim Bilgiç (34) idaresindeki 41 N 5231 plakalı otomobil, “U” dönüşünün yasak olduğu yerden dönmek isteyen Cafer Ergül (51) idaresindeki 41 NB 462 plakalı kamyonun altına girmiş, kazada Bilgiç ve yanındaki Sadık Onkun yaşamını yitirmişti. Olayın ardından açılan davaya dün devam edildi. Taksirle birden fazla kişinin ölümüne sebebiyet verdiği iddiasıyla o günden bu yana tutuklu bulunan Ergül'ün. Kocaeli 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davasına ölenlerin yakınları Hacı Mehmet Onkun, Göksal Onkun ve Bilal Bilgiç ile avukatları Naim Ulaş ve tutuklu sanık Cafer Ergül ve avukatı Uğur Aslan katıldı.

Rapora göre suçlu bulundu
Mahkemede, Adli Tıp Kurumu Trafik İhtisas Dairesi’nden gelen rapor okundu. Rapora göre kamyon sürücüsü Cafer Ergül'ün asli ve tam kusurlu olduğu belirtildi. Bunun üzerine müşteki avukatı Naim Ulaş sanığın sadece yolu kısaltmak için böyle bir kazaya neden olduğunu ifade ederek “Sanığın kusuru fazladır. Ayrıca o günden bu yana sanık veya sanığın yakınları ölenlerin ailesine baş sağlığında bile bulunmamıştır. Ceza tayin edilirken bu hususlarında göz önünde bulundurulmasını talep ediyoruz” dedi.

15 sene istendi
Sanık avukatı Uğur Aslan ise müvekkilinin tahliye edilmesini talep ederek “yeniden keşif yapılması konusunda talebimizi yineliyoruz” dedi. Tutuklu sanık Ergül ise “Raporları kabul etmiyorum. O gün orada hava yağmurlu değil ve puslu değildi. Diğer aracın 80 ile geldiği belirtiliyor ancak o hızla gelseydi durmamama imkanı yoktu. Ben tam kusurlu değilim” dedi. Cumhuriyet savcısı ise dosyayla ilgili mütalaasını vererek sanığın birden fazla kişinin ölümüne sebebiyet verdiği suçlamasıyla sanık için 3 yıl ile 15 arasında değişen hapis cezası istedi.

Dava ertelendi
Cumhuriyet savcısının mütalaasına itiraz eden sanık avukatı Uğur Aslan “Cumhuriyet Savcısı’nın mütalaasına katılmıyoruz. Kendi savunmamızı yapmak için mahkemeden ek süre talep ediyoruz. Aynı zamanda da müvekkilimin tahliye edilmesini talep ediyorum” dedi. Mahkeme tahliye talebini reddederek avukatın istediği sürenin verilmesine karar vererek mahkemeyi 12 Ocak tarihine erteledi. Gelecek celse mahkemenin karara bağlanması bekleniliyor.

30 Aralık 2011 Kocaeli- Asayiş


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR