28 Şubat paşası emekli tümgeneral Osman Özbek

Ortadoğu projesi kasetlerle kurulmaktadırCumhuriyetçi Güçbirliği Platformu’nun adayı Recai Alkan’a destek vermek için ilimize gelen 28 Şubat paşaların...

BÜYÜT

Ortadoğu projesi kasetlerle kurulmaktadır
Cumhuriyetçi Güçbirliği Platformu’nun adayı Recai Alkan’a destek vermek için ilimize gelen 28 Şubat paşalarından Osman Özbek, MHP’nin kaset skandalını hatırlatarak, “Ortadoğu projesi kasetlerle kurulmakta ve uygulanmaktadır” dedi.

Cumhuriyetçi Güçbirliği Platformu’nun Kocaeli Bağımsız Milletvekili Adayı Recai Alkan’ın seçim bürosunu dün 28 Şubat paşalarından emekli Tümgeneral Osman Özbek ziyaret etti. Özbek’in ziyareti sırasında kısa bir basın açıklamasında bulunan Alkan “Toplumumuzun kesimlerinden, AKP hükümetinin kazığını yemeyen kim kaldı? İşçiler, memurlar, çiftçiler, emekliler, esnaf, işadamı, asker, polis, öğretim üyesi, gazeteci, hukukçu, ilahiyatçı ve öğrenciler. Hala yüzde 50 oy oranlarından söz ediliyor. Bunu hangi mantıkla açıklayabiliriz? Özelleştirmeler, yabancılaştırma olarak sonuçlandı. Hızla mülksüzleşiyoruz. Topraklar, toprağım altındaki madenler, limanlar, derelerden sonra sıra okullara geldi. Şimdi ekonomisi olmayan bir toplum olarak sol sağ ayrımı bitmiştir” dedi.

HUKUKTA ÇİFTE STANDART
Alkan’ın basın açıklamasının ardından Osman Özbek söz aldı ve şu açıklamalarda bulundu “Son yıllarda emperyalizm, ülkemize cepheden saldırdı. Biz de ortada kaldık. ABD, Türkiye’de kansız bir savaşı yürütüyor. Ülkemizde yargı büyük yara aldı. Yargıçlar, artık hükümete karşı kişileri yargılarken, aslında kendilerini savunuyorlar. Hükümetin tepkisini çekmemek için yargıç ve savcılar, ellerinden geleni yapıyorlar ve haksız tutuklamalarda bulunup, cezalar veriyorlar. Hukukta, çifte standart uygulanıyor. Buna karşılık yüzlerce vatansever, cezaevinde yatıyor. Son halk oylaması sonuçlarına göre, hükümete karşı verilen yüzde 42’lik oy oranı hiç de az değildir.

OY ORANI ARTABİLİR
Kaldı ki, bu oylamada oy kullanmayanların çoğunluğu, aslında hükümete karşı kişilerden oluşmaktadır. Yani, hükümet karşıtı olanların oy oranları hiç de az değildir. 12 Haziran 2011’de yapılacak genel seçimlerde, eğer iyi organize olunursa, bu oy oranı çok daha fazla artırılabilir. Hükümet kendi karşısında hiç kimseyi istememektedir. CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın genel başkanlıktan kasetlerle indirildiği gibi MHP’de de aynı proje işlemektedir. Ortadoğu projesi kasetlerle kurulmakta ve uygulanmaktadır.” Açıklamasının ardından Özbek yazdığı kitapları imzaladı.

21 Mayıs 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR