Sünnet organizasyonu için her türlü seçenek var

Bir aile geleneği olan sünnet organizasyonları artık farklı bir sektör olarak hayat gerçeği halini almış durumda. Bu geleneği yaşatan aileler, çocukl...

Bir aile geleneği olan sünnet organizasyonları artık farklı bir sektör olarak hayat gerçeği halini almış durumda. Bu geleneği yaşatan aileler, çocuklarını sünnet ettirirken özellikle fiyat olarak çeşitli alternatifleri değerlendirmek zorunda kalıyorlar. Özellikle Ramazan ayının ardından sünnet cemiyetlerindeki sayının da artması bekleniyor.

 

SÜNNET İŞLEMİ

Çocukların sünnet ettirilmesi ise özel hastanelerde 300 ila 400 TL arasında değişen fiyatlarla yapılıyor. Bölgesel uyuşturulma ile yapılan sünnet için 50-10 TL alınırken, genel yarı uyuşturma için de 300-350 TL arasında değişen fiyatlar isteniyor. Sigorta ya da Yeşil Kart sahiplerinin ise sünnet işlemini ücretsiz olarak yaptırabildiği belirtiliyor.

 

KIYAFET FİYATLARI

Ailelerin önem verdiği bir diğer konu ise sünnet kıyafetleri. Ailelerin çocukları için almak istedikleri sünnet kıyafetlerinin fiyatı 82 TL’den başlıyor, 550 liraya kadar çıkıyor. Bu konuda hemen her bütçeye göre kıyafet bulunabiliyor. Sünnet işlemi ve kıyafetlerin dışında ailelerin bir diğer önem verdiği husus ise sünnet organizasyonları.

 

PROFESYONEL BİLGİLER

Bu konuda görüştüğümüz Global Medya Organizasyon firmasının sahibi Tahsin Keskin, ideal bir sünnet düğünü nasıl olması gerektiğini gazetemize anlattı. Her bütçeye ve katılım sayısına göre organizasyonları yapılabileceğini söyleyen Tahsin Bey, bizlere herkesin bütçesine göre sünnet düğünü organizasyonları yapabileceğini söyledi.

 

FİRMA İYİ TESPİT EDİLMELİ

Organizasyonların insanların isteklerine bin lira ile 10 bin lira arasında değişen fiyatlarda cemiyetler düzenlenebiliyor. Ancak lüks boyutundaki organizasyonlar da yapılabiliyor. Ancak genelde tercih edilen cemiyetler bu aralıkta gerçekleşiyor. Tahsin Keskin, sünnet cemiyetlerinde özellikle organizasyon firmasının iyi tercih edilmesi gerektiğini dile getirdi.

 

HER DETAY DÜŞÜNÜLMELİ

Profesyonel organizasyonların normal düğünlerden farksız şekilde hazırlandığını dile getiren Keskin, “Burada tek eksik gelin ve damattır. Sünnet cemiyetlerinde ayrıntılar mutlaka değerlendirilmelidir. Davetiye baskısı, sünnet düğünü yapılacak mekanın masa sandalye ve balon süslemeleri, yemek organizasyonu, kuru pasta, volkan ve konfeti şov, mehter takımı ve mehteran gösterisi, sünnet tahtı ve yeniçeri, masa ve sandalye kiralama giydirme, Karagöz-Hacivat, Nasrettin Hoca gösterisi, semazen gösterileri, sünnet yatağı süsleme, müzisyen temini, fasıl ekibi, ilahi ve tasavvuf sanatçıları, palyaço, sihirbaz gösterisi, ses sistemi ve müzisyen temini, profesyonel kamera ve fotoğraf çekimleri ve sünnet düğünü organizasyonları mekan tavsiyesi gibi konularla ilgileniyoruz” diye konuştu.

 

200 KİŞİLİK ORTA SINIF BİR SÜNNET DÜĞÜNÜ

Hemen her bütçeye göre düğün paketlerinin bulunduğunu dile getiren Keskin, “Vatandaşların genelde 200 kişilik orta sınıf bir sünnet düğünü organizasyonunu kendilerinden talep ettiklerini de dile getiren Keskin, “Vatandaşlarımız bize 2 bin liralık bütçe ile geldikten sonra nasıl bir mekanda sünnet düğünü yapmak istediğini belirliyoruz. Bizler de bütçeye göre mekanlar konusunda tavsiyelerimizle yardımcı oluyoruz. Mekanın belirlenmesinin ardından artık tamamen devreye biz giriyoruz. Belirlediğimiz bu fiyatta ve mekanda bir sünnet düğünü için başlıca gerekli olan şeyler ise şunlardır: Balon, palyaço, davetiye, kuru pasta, volkan ve konfeti şov, müzik sistemi temini, sihirbaz gösterisi, kamera ve fotoğraf çekimi ekibini hazırlıyoruz. Düğün organizasyonunu sonuna kadar takip ederek ortaya çıkabilecek sorunları önceden tespit ederek önlemeye çalışıyor ve organizasyonun kusursuz olabilmesi için çalışma ekibimizle birlik düzenli ve planlı bir çalışma yapıyoruz” diye konuştu. Muharrem İBRAHİMOĞLU

19 Temmuz 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR