Duyar“Civelek, liderini tanıyamamış”

        BBP İl Başkanı Av. Şeref Gönenli, MKYK Üyesi Serhat Duyar ve İl Sekreteri Nihat Yıldız, önceki gün gazetemizi ziyaret etti. Ziyarette gündeme...

 

 

 

 

BBP İl Başkanı Av. Şeref Gönenli, MKYK Üyesi Serhat Duyar ve İl Sekreteri Nihat Yıldız, önceki gün gazetemizi ziyaret etti. Ziyarette gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan il başkanı Gönenli, özellikle Ekmeleddin İhsanoğlu’na destek kararı sonrasında AKP İl Başkanı Mahmut Civelek’in yaptığı yoruma yanıt verdi.

 

YAZICIOĞLU’NUN ÖLÜMÜ

İhsanoğlu ile ilgili kararın üç aşamalı istişare sonrasında alındığını söyleyen Şeref Gönenli, “Her iki adaya da özellikle hassas olduğumuz üç konu soruldu. Bunlardan birincisi; merhum şehit genel başkanımız Muhsin Yazıcıoğlu ve onunla birlikte hayatını kaybeden arkadaşlarımızın hukukuna sahip çıkacak ve sorumlularının hukukun önüne çıkartılarak hak ettikleri cezayı almalarını sonuna kadar takipçisi olacak bir cumhurbaşkanı istediğimizi bildirdik” dedi.

 

KAN VE GÖZYAŞI BİTMELİ

Konuşmasına devam eden Gönenli, şöyle konuştu: “Çözüm süreci adı altında terör örgütüyle pazarlık yapılıyor. Doğu ve Güneydoğu’da insanların sorunlarının çözümünden çok Büyük Ortadoğu Projesi’nin hayata geçirilmesi için adımlar atılıyor. Amerika ve İsrail’in taşeronu olan PKK ile pazarlık yapmayacak, kan ve gözyaşının sona erdirilmesine öncülük yapacak bir cumhurbaşkanı istiyoruz ve bu nedenle İhsanoğlu’nu destekliyoruz” dedi.

 

GENİŞ KATILIMLI İSTİŞARE

BBP olarak her zaman doğrunun yanında yer aldıklarını da sözlerine ekleyen gönenli şöyle konuştu: “BBP, ilkeler üzerine siyaset yapan bir partidir. Adayların hangi parti tarafından aday gösterildiğinden çok nasıl bir kişilik sergilediklerine bakılmıştır. Konuşmaları, projeleri, duruşu, tavırları, ifadeleri ve hukukun üstünlüğüne olan bağlılık vaatleri bizi daha fazla ilgilendirmiş ve kararımızda etkili olmuştur. Geniş katılımlı istişarelerle kararlar alındı” söyledi.

 

İKİ ADAY DA ZİYARET ETTİ

Ekmeleddin İhsanoğlu ve Recep Tayyip Erdoğan’ın partilerini ziyaret ettiğini dile getiren Gönenli, “Partimizi ziyaret eden her iki Cumhurbaşkanı adayına da taleplerimiz imletilmiş ve yanıtlar alınmıştır. Sonunda bir karar verilmiştir. Verdiğimiz kararın arkasındayız. Bu karara yapılan tüm eleştiriler aynı zamanda bize yönelik olacağı için hak ettiği karşılığı bizden alacaktır” ifadelerlinde bulundu.

 

CİVELEK, BBP’NİN ADAYIYDI

MKYK üyesi Serhat Duyar ise konuşmasında, Mahmut Civelek’in ‘Yazıcıoğlu’nun kemikleri sızlamıştır’ ifadelerine tepki gösterdi. Civelek’in 1999 seçiminde BBP’den 7. sıra milletvekili adayı olduğunu hatırlatan Uyar, “Demek ki kendisi Yazıcıoğlu’nu anlamamıştır. 2007 seçimlerinde başkanımız açıkça Recep Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanı olamayacağını açıklamıştır. Bunun üzerine liderimizin suikaste kurban gitmesi ve bu ölümün hala aydınlatılmaması acıdır. Ekmeleddin İhsanoğlu’nu, Yazıcıoğlu ailesi de destekliyor. Geçen seçimde AKP’ye oy veren partililerimiz bu seçimde Ekmeleddin Bey’i destekleyeceklerdir” diye konuştu.

24 Temmuz 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR