Özdilek’ten fıstık çamı hediye

12 yıldan bu yana Kocaeli halkına en kaliteli hizmeti sunan Özdilek Alışveriş Merkezi her yıl olduğu gibi bu yıl da Orman Haftasında alışveriş yapan t...

BÜYÜT

12 yıldan bu yana Kocaeli halkına en kaliteli hizmeti sunan Özdilek Alışveriş Merkezi her yıl olduğu gibi bu yıl da Orman Haftasında alışveriş yapan tüm müşterilerine binlerce fıstık çamı fidanı dağıttı.

Özdilek Alışveriş Merkezi, Tema Vakfı ile birlikte ortaklaşa bir projeye daha imza attı. 1000 adet fıstık çamı fidanı alan Özdilek Alışveriş Merkezi, Tema Vakfı ve Büyükşehir Belediyesi desteği ile Eşme Ahmediye Köyü’nde müşterileriyle birlikte çam ağacı fidanı diktiler. Eşme Ahmediye Köyü’nde düzenlenen Sosyal Sorumluluk Projesine Köye Hizmet Şube Müdürü Aydın Altıner, Tarım ve Hayvancılığı Geliştirme Şefi Ziraat Mühendisi Temel Fidan, Eşme Ahmediye Köyü Muhtarı Muzaffer Kabil, TEMA Vakfı Kocaeli Temsilcisi Nermin Tol, Özdilek Alışveriş Merkezi Halkla İlişkiler Müdürü Semra Erensoy, Akşemsettin İlköğretim Okulu Yavru TEMA Öğrencileri, TEMA Vakfı Danışman Öğretmeni Ayşen Çakır, Turgut Reis İlköğretim Okulu Yavru TEMA Öğrencileri, TEMA Vakfı Danışman Öğretmeni Serpil Pınar, Kullar Hacı Mustafa Özsoy İlköğretim Okulu Yavru TEMA Öğrencileri ve TEMA Vakfı Danışman Öğretmeni Dilek Unay katıldı.

EROZYONLA MÜCADELE ANLATILDI
Eşme Ahmediye Köyünde gerçekleşen organizasyonda çam ağacı dikiminden önce öğrencilere Tema Vakfı Kocaeli Temsilcisi Nermin Tol tarafından Türkiye erozyonla mücadele, ağaçlandırma, doğal çevreyi koruma için neler yapılabilineceği hakkında konuşma yapıldı. Ardından Büyükşehir Belediyesi Tarım ve Hayvancılığı Geliştirme Şefi Ziraat Mühendisi Temel Fidan tarafından fıstık çamı fidanı hakkında bilgi verildi. Eşme Ahmediye Köyü Muhtarı Muzaffer Kabil ve Özdilek Alışveriş Merkezi Halkla İlişkiler Müdürü Semra Erensoy tarafından teşekkür konuşmaları yapıldı ve Tema Vakfı tarafından plaket verildi, daha sonra çocuklarla birlikte Eşme Ahmediye Köyü Muhtarı Muzaffer Kabil tarafından belirlenen yerlere çam fidanı dikmeye gidildi. Dikilen fıstık çamı fidanları aynı zamanda maddi açıdan da Eşme Ahmediye Köyü halkına katkı sağlayacak ve ileride çocukların eğitimi için kullanılacak.

01 Nisan 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR