CHP’de kongre takvimi netleşti

CHP’de il ve ilçeler için yapılacak olan olağan kongre takvimi genel merkez tarafından netleştirildi. İlimizdeki tüm kongrelerin 20 Haziran ile 29 Ka...

CHP’de il ve ilçeler için yapılacak olan olağan kongre takvimi genel merkez tarafından netleştirildi. İlimizdeki tüm kongrelerin 20 Haziran ile 29 Kasım tarihleri arasında yapılacağı kaydedildi. konu hakkında açıklama yapan il başkanı Cihat Altunyuva, kararın 16 Haziran’daki MYK toplantısında alındığını, en kısa zamanda ilçe başkanları ile toplanarak Kocaeli’deki takvimi netleştireceklerini kaydetti.

 

SEÇİMLERİN TAKVİMİ NETLEŞTİ

Kongre delegeleri, parti içi ön seçim delegelerinin seçimi ve en son büyük kurultay ile sürecin son bulacağını belirten Altunyuva, “20 Haziran-15 Ağustos tarihleri arasında üye çizelgeleri genel merkez tarafından hazırlanacak, il ve ilçelere gönderilecek. Sonrasında ise listeler askıya çıkacak. İtiraz süreci ve değerlendirmelerinin ardından 15 Ağustos-6 Eylül arasında kongre ve ön seçim delegeleri seçilecek. 28 Ağustos-25 Ekim tarihleri arasında ilçe kongreleri, 11-29 Kasım tarihleri arasında ise il kongreleri yapılacak” dedi.

 

İLÇE BAŞKANLARI GÖRÜŞÜLECEK

Verilen zaman dilimleri arasında ilçe başkanları ile kongre tarihlerini belirleyeceklerini belirten Altunyuva, “İlçe kongrelerinde çakışma olmaması için çalışmalar yapılacak. Olağan büyük kurultay en son il toplantısına göre belirlenecek. 20 Aralık’a kadar büyük kurultay toplanmak zorunda. Kongrelerimizin partimize yeni bir ivme ve başarı getireceğine inanıyorum” diye konuştu.

 

“ADAYLIĞI DÜŞÜNMÜYORUM”

Adaylığı ile ilgili soruları yanıtlayan Altunyuva, “Ben hiçbir zaman aday olmadım, hep görev verildi. Yine aday değilim. Ne zaman görev bize düşerse partimiz için çalışmaya hazırız. Aday olmasam da bu parti için ömrümün sonuna kadar çalışacağım. Şu aşamada adaylığı düşünmüyorum” şeklinde konuştu. Serkan BORLAK

 

CHP’NİN KONGRE TAKVİMİ

20 Haziran Cumartesi: Üye çizelgelerinin genel merkez tarafından hazırlanması.

20 Temmuz Pazartesi: Üye çizelgelerinin genel merkez tarafından il ve ilçelere gönderilmesi.

28 Temmuz Salı: Üye çizelgelerinin askıya çıkartılması ve itirazların başlaması

3 Ağustos Pazartesi: Üye çizelgelerinin askıdan inmesi ve itirazların saat 18.00’de sona ermesi.

5 Ağustos Çarşamba: Üye çizelgelerine yapılan itirazların ilçe yönetimlerinde değerlendirilmesi.

7 Ağustos Cuma: İlçelerdeki itirazların İl Yönetim Kurulu’na gelmesinin son günü ve ilçe başkanlarının itiraz haklarının değerlendirilmesi.

12 Ağustos Çarşamba: itirazların il yönetim kurulunda karara bağlanması ve il başkanlığının kararının kesinleşmesinin son günü.

15 Ağustos Cumartesi: Muhtarlık bölgesi delegeleri ve parti içi ön seçim delegelerinin seçimlerinin başlaması.

6 Eylül Pazar: Muhtarlık bölgesi ve parti içi ön seçim delegelerinin seçimlerinin son günü.

28 Eylül Pazartesi: İlçe kongrelerinin başlama tarihi.

25 Ekim Pazar: İlçe kongrelerinin bitiş tarihi.

11 Kasım Çarşamba: İl kongrelerinin başlama tarihi.

29 Kasım Pazar: İl kongrelerinin bitişi ve büyük kurultay sürecinin başlaması.

25 Haziran 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR