Banu İlter: Sosyal devlet bitiriliyor

Atatürkçü Düşünce Derneği’nin (ADD) haftalık olağan toplantısında konuşan Şube Başkanı Banu İlter, “Pek çok alanda olduğu gibi sağlık alanında da sosy...

BÜYÜT

Atatürkçü Düşünce Derneği’nin (ADD) haftalık olağan toplantısında konuşan Şube Başkanı Banu İlter, “Pek çok alanda olduğu gibi sağlık alanında da sosyal devlet bitiriliyor” dedi.

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) haftalık olağan yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirdi. Şube Başkanı Banu İlter öncülüğünde bir araya gelen yönetim kurulu üyeleri üç önemli konu hakkında konuştu. Toplantı öncesinde basın açıklaması gerçekleştiren Banu İlter, “Pek çok alanda olduğu gibi sağlık alanında da sosyal devlet bitiriliyor” şeklinde konuştu.

ANLAŞMA METNİ
İlk olarak 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabul edilişinin 90’ıncı yıldönümünü kutlayan İlter, “Marşımız Türk ulusumuza her zaman milli mücadelemizi hatırlatacak, bağımsızlık ve özgürlük için bizlere öncü olacak bir anlaşma metnidir” dedi. Konuşmasında sağlıkta dönüşüm projesinin yarattığı olumsuzluklara da değinen İlter, “Son rakamlara göre Tıp Fakültesi Hastaneleri’nin SGK’dan aldığı pay yüzde 19’lara düşerken, özel hastanelerin aldığı pay yüzde 30’lara çıkmıştır. ADD olarak, pek çok alanda olduğu gibi sağlık alanında da sosyal devlet kavramının bitirilme çabalarından endişe duymaktayız” dedi.

15 Mart 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR