Sedat Tatar’dan İlçe Seçim Kurulu’na şikayet

    Gebze Kent Meydanında bulunan dijital ekran ile sesçim yasaklarına rağmen Cumhurbaşkanı adayı Başbakan Recep Tayip Erdoğan için sesli propaganda y...

BÜYÜT

 

 

Gebze Kent Meydanında bulunan dijital ekran ile sesçim yasaklarına rağmen Cumhurbaşkanı adayı Başbakan Recep Tayip Erdoğan için sesli propaganda yapıldığını ifade eden CHP Gebze İlçe Başkanı Sedat Tatar, İlçe Seçim Kurulu’na şikayette bulunduklarını açıkladı.

YASAL İŞLEM YAPILMASI İSTENDİ

CHP İlçe Başkanlığı Avukatı Recep Dursun tarafından İlçe Seçim Kurulu’na yapılan başvuruda, Yüksek Seçim Kurulu’nun 06.05.2014 tarih ve 2913 sayılı kararına aykırı hareket edildiği, bu anlamda suç işlendiği ileri sürüldü. Dursun, başvurusunda derhal yasal işlem yapılmasını da istedi.

DURDURULMASINA KARAR VERDİ

İlçe Seçim Kurulu, Gebze Kent Meydanında sesli yayın ve propaganda yapılıp yapılmadığının tespit edilmesi durumunda ise propagandanın durdurulmasına karar verdi. İlçe Seçim Kurulu bu kararını Gebze Belediyesi’ne, ilçe Emniyet Müdürlüğü ve CHP ilçe Başkanlığına da bildirdi.

İHLAL EDİLMEKTE

Sedat Tatar yaptığı açıklamada, “Ülkemizin her tarafında olduğu gibi, bölgemizde de hem devlet kurumları hem de belediyeler imkanlarını tek taraflı ve adil olmayan bir şekilde kullanmaktadırlar. Bunun en son örneği Gebze Kent meydanında belediyeye ait dijital ekranların kullanılmasıdır. Seçim kurulunun kararı ihlal edilmektedir” dedi.

03 Ağustos 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR