Bayrak: Kazanmak haktan yana olmaktır

İftar sonrası bir basın toplantısı düzenleyen Bayrak, "Çayırova Belediyesi ile ilgili bir çok usulsüzlük ve rant söz konusu, Ramazan Ayı'ı sonrası bu...

BÜYÜT

İftar sonrası bir basın toplantısı düzenleyen Bayrak, "Çayırova Belediyesi ile ilgili bir çok usulsüzlük ve rant söz konusu, Ramazan Ayı'ı sonrası bunları kamuoyuyla paylaşacağız" dedi.

 

Önceki gün Çayırova Kuştepe'de düzenlenen, İlçe Başkanı İlhami Bayrak ve yönetiminin eksiksiz katıldığı programa teşkilat bünyesinde aktif görev alan parti mensupları ve bölge basını da yoğun ilgi gösterdi.

 

"SAYISAL OLARAK GERİDE KALDIĞIMIZ SON SEÇİMDİ"

Dualar eşliğinde açılan iftarların ardından kısa bir teşekkür konuşması yapan İlçe Başkanı İlhami Bayrak; "Öncelikle Ramazan Ayı'nın tüm İslam coğrafyasına barış, huzur ve bereket getirmesini diliyorum. Malumunuz bir genel seçimi geride bıraktık ve bu yoğun çalışma temposu içerisinde sizlere teşekkür etmeye imkanımız olmadı. Buradan tüm teşkilat mensubu arkadaşlarıma özverili çalışmalarından ötürü bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum. Herkes şunu çok iyi bilsin ki bu sayısal olarak geride kaldığımız son seçim olacaktır. Burada bulunan inanmış kadrolar bu halka hizmet etme onuruna en kısa zamanda erişecektir" şeklinde konuştu.

 

BBP'YE TEŞEKKÜR

Konuşmasına 7 Haziran Genel Seçimlerinin ilçemiz, ilimiz, ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını dileyerek devam eden Bayrak; "Malumunuz olduğu üzere Saadet Partimiz, 7 Haziran Genel Seçimlerine Büyük Birlik Partisi ile ittifak yaparak girmiştir. Seçim çalışmaları süresince, yapmış olduğumuz ittifak her iki partimizin teşkilatları ve üyeleri tarafından içtenlikle benimsenmiş ve iki partimiz arasındaki uyum seçim kampanyasına ve saha çalışmalarına yansımıştır. Bunu her iki teşkilatımızın kurumsal olgunluğuna yönelik önemli bir tecrübe olarak değerlendiriyoruz. Bu bakımdan Büyük Birlik Partisi Kocaeli il başkanı Nihat Yıldız, Çayırova ilçe başkanı Ümit Kıyıcı ve tüm teşkilat mensuplarına teşekkür ediyorum" dedi.

 

"ŞARTLAR EŞİT DEĞİL"

Seçimler ağır bir kamplaşma ve kutuplaşma ve imkânlar açısından adaletsiz bir ortamda gerçekleşmiştir diyen Bayrak; "Mecliste bulunan üç parti trilyonlarca devlet yardımı ile kampanya yürütmüş; iktidar partisi bununla da yetinmemiş devletin tüm imkânlarını seferber etmiştir. Devlet imkânları bu seçimde hem Başbakan hem de bir parti başkanı gibi Cumhurbaşkanı tarafından kendi propagandaları için sınırsız şekilde kullanılmıştır. İktidarın her türlü muhalefeti yok etme, kendi içinde eritme politikasının sonucu olarak partimiz ve gönüldaşlarımız yoğun bir şekilde haksız ve dürüst olmayan propagandalar ile karşı karşıya kalmıştır" şeklinde konuştu.

 

"SEÇMENDE BARAJ ENDİŞESİ VARDI"

Öte yandan, darbe ürünü yüzde 10 seçim barajı sebebiyle seçmen baraj endişesi taşımış ve tercihini bu faktöre göre yapmıştır diyen Saadet Partisi Çayırova İlçe Başkanı İlhami Bayrak; "Seçim çalışmaları boyunca aziz milletimiz, Saadet Partimize olan sevgisini ve teveccühünü ortaya koymuştur. Saadet Partimize oy veren herkese bu vesile ile bir kez daha gönülden teşekkür ediyorum. Muhakkak 7 Haziran seçimlerinde alınan sonuçları için Saadet Partimiz tarafından genel merkez ve il nezdinde değerlendirmeler yapılacak ve seçim çalışmaları gözden geçirilerek karşılaştığımız eksiklikleri, aksaklıkları düzeltmek üzere büyük bir titizlik ve hassasiyetle değerlendirmeler yapılacaktır. Bu çerçevede Saadet Partisi Çayırova ilçe teşkilatı olarak bizlerde ilçe yönetimi, mahalle başkanları, gençlik kolları, hanım kolları ve istişare kurulu üyelerimizle geniş değerlendirme toplantıları yaparak eksiklerimizi tamamlayıp önümüzdeki seçimler için çalışmalarımıza devam edeceğiz" dedi.

 

"TEŞKİLATIM İLE GURUR DUYUYORUM"

Konuşmasının sonunda önlerinde bulunan ilk seçim olan Belediye Başkanlığı Seçimlerine daha güçlü ve dinamik bir şekilde hazırlanacaklarını belirten Bayrak; "Burada gördüğünüz teşkilat başka hiç bir partide yok, gönüllerini yüreklerini ortaya koyarak çalışan bir teşkilatın başkanı olmaktan gurur duyuyorum" dedi.

 

"1 YILLIK SÜRE DOLUDU, YAPILAN USULSÜZLÜKLERİ PAYLAŞACAĞIZ"

Çayırova'da yerel yönetime verdikleri 1 yıllık sürenin de dolduğunu hatırlatan İlçe Başkanı Bayrak; "Biz hizmet edene asla karşı olmadık, olmayız da fakat hizmet adı altında ilçemizde dönen dolaplarında farkında değiliz sanmasınlar. Özellikle Çayırova Belediyesi içinde yaşanan usulsüzlükleri ve arsa peşkeşleri ile neticelenen süreçleri Ramazan Ayı'nın hemen ardından kamuoyuyla paylaşacağız. Önceki gün bu arsa satışları ile ilgili olarak hukuki yollara başvurumuzu da gerçekleştirdik. Çayırova sahipsiz değildir, halkımız bize muhalefet görevi verdi ve bizlerde Saadet Partisi olarak yapılan haksızlıkları ortaya çıkaracağız" dedi. Serkan BORLAK

28 Haziran 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR