Baharın habercisi Sekapark

Kış sezonunun uzun sürmesiyle kapalı mekânlara hapsolan Kocaelililer havanın ısınmasıyla birlikte kendilerini başta Sekapark olmak üzere parklara attı...

BÜYÜT

Kış sezonunun uzun sürmesiyle kapalı mekânlara hapsolan Kocaelililer havanın ısınmasıyla birlikte kendilerini başta Sekapark olmak üzere parklara attılar. Yüksek kesimlerde karların görülmesine rağmen güneşin kendi sıcaklığı Kocaelilerin dışarı çıkmasına yetti. Sekapark’a gelen binlerce kişi Kocaeli’ye baharın gelişinin müjdecisi oldu.

BİNLERCE KİŞİ AKIN ETTİ
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Kocaeli halkına kazandırılan ve Türkiye’nin en büyük endüstriyel dönüşüm parkı olma özelliğini taşıyan Sekapark’a her yaşta insanların akın etti. Binlerce kişinin konuk olduğu Sekapark’a vatandaşlarının bazısı oturup elişi yaptı, bazıları spor yaptı, kimileri de fotoğraf çektirdi. Özellikle çocuklar oyun bahçelerinde gönüllerince eğlendiler.

SICAKLIKLAR ARTACAK
Son yılların en soğuk günlerinin yaşandığı Türkiye’de ülkenin doğusundan batısına, güneyinden kuzeyine, her yerde kar vardı. Beyaz örtü kalktı, bahar havası artık kapıda. Ülke genelinde yeni haftayla birlikte, sıcaklıklar hissedilir derecede artacak. Meteoroloji'nin verdiği bilgiye göre, sıcaklıklar ülke genelinde 6 ila 10 derece yükselecek. Kocaeli de sıcaklıklar şimdiden 20 dereceyi buldu bile. Hafta ortasına kadar da yağış beklenmiyor.

19 Mart 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR