Türk Metal-Sen’de Yıldız güven tazeledi

Türk Metal-Sen Kocaeli Şubesi'nin Emex Otel'de gerçekleşen 4. olağan kongresinde mevcut başkan Yakup Yıldız, bir kez daha başkanlığa seçildi. Kongreye...

Türk Metal-Sen Kocaeli Şubesi'nin Emex Otel'de gerçekleşen 4. olağan kongresinde mevcut başkan Yakup Yıldız, bir kez daha başkanlığa seçildi. Kongreye Türk Metal-Sen Genel Başkanı Pevrul Kavak, Türk-İş Bölge Başkanı Adnan Uyar, Türk-İş İl Temsilcisi Faruk Büyükkucak, AKP milletvekili aday adayı Öztekin Kaşukci ve sendikanın şube başkanları katıldı.

 

KARŞI OLDUK

Kongrede konuşan Yakup Yıldız, “Emeği değersiz kılan yasa tasarılarıyla karşı karşıyayız. Türk-İş önderliğinde bunların karşısında olduk. Kıdem tazminatı ve uluslararası özel istihdamların kurulmasına imkan sağlanacak düzenlemeler, çalışan toplumun huzurunu bozacaktır. Biz alın terinin baç tacı edildiği, özgürce örgütlenebildiğimiz, yasakların olmadığı bir Türkiye istiyoruz” dedi.

 

ENGELLERİ AŞARIZ

Türk Metal-Sen Genel Başkanı Pevrul Kavak ise, Kocaeli'nin sendikal mücadeleye damgasını vuran bir şehir olduğunu söyledi. Kavak, “Biz masada mücadele ettiğimiz gibi sokakta da mücadele etmesini biliriz. Sonunda taleplerimizi kabul ettiler, çünkü kararlılığımızı gördüler. O anlaşmada önemli olan asıl kabul etmediklerimizdi. Türk Metal işçisinin hayatını cehenneme çevirecek maddeler vardı, kararlılıkta istemedik. Bizim grevimiz ertelenemez, önümüze çıkan her engeli aşarız. MESS başarısı, sizlerin Kocaeli’deki üyelerimizin eseridir. Çaresizlerin çaresi oldunuz. Sizlerle gurur duyuyorum” şeklinde konuştu. Kavak sendika olarak Gebze’ye bir sosyal tesis kuracaklarını da dile getirdi.

 

 

YÖNETİM KURULU

Yakup Yıldız

Rüçhan Akmete

Cihan Yalazer

Kadir Balkaya

Bünyamin Koç

 

DENETİM KURULU

Hasibe Arda

Selma Sivrioğlu

Dilek Demirtaş

 

DİSİPLİN KURULU

Erdoğan Polat

Murat Ayan

Erdal Kartal

 

ÜST KURUL DELEGELERİ

Yakup Yıldız

Rüçhan Akmete

Cihan Yalazer

Kadir Balkaya

Bünyamin Koç

Yaşar Ünal

Yılmaz Ay

Gökhan Mollaömeroğlu

Erol Bayrak

Serkan Ildır

21 Mart 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR