AKP’de mülakat günü

Kocaelili adaylar, iki grup halinde, Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu başkanlığındaki komisyonun önüne çıkacak.   AKP'de 6-15 Mart tarihleri a...

Kocaelili adaylar, iki grup halinde, Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu başkanlığındaki komisyonun önüne çıkacak.

 

AKP'de 6-15 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek olan milletvekilleri aday adaylarının mülakat zamanı belli oldu. Kocaeli’den aday adayı olan 73 kişiden 67’si AKP Genel Merkezi’nde Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu’nun karşısına çıkacak. İlimizden aday adayı olan isimler iki grup halinde görüşmelerini yapacak. Saat 09.30’da ilk 30 kişilik ekip, saat 13.30’da 37 kişilik ekip görüşmeye gidecek.

 

12 KOMİSYON KURULDU

Tüm illerdeki aday adayları için yapılacak olan mülakatlarda Mehmet Ali Şahin, Mustafa Şentop, Nurettin Nebati, Yasin Aktay, Abdulhamit Gül, Mehmet Muş, Haluk İpek, Ekrem Erdem, Öznur Çalık, Beşir Atalay, Süleyman Soylu ve Nükhet Hotar’ın başkanlığında 3’er üyeden oluşan toplam 12 komisyon kuruldu.

 

KOCAELİ’YE SOYLU BAKACAK

AKP Kocaeli Teşkilatı Süleyman Soylu'nun başkanlığında Çiğdem Karaaslan, Hamza Dağ ve Zeyid Aslan’ın bulunduğu komisyon ile mülakata girecek. Bu komisyon Kocaeli dışında Bursa, Eskişehir, Nevşehir ve Balıkesir illerine de bakacak.

 

KADIN KOLLARI KONGRESİ 14 MART’TA YAPILACAK

Ankara temasları sonrasında parti binasında basın mensuplarına açıklama yapan AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, “Kadın Kolları Genel Başkanımız Sibel Gönül ile görüşmemiz sonrasında Emine Zeybek, il kadın kolları başkanı olarak belirlendi. Bu karar sonrasında kadın kollarımızın kongresi olacaktır” ifadelerini kullandı. İl Kadın Kolları’nın kongresi 14 Mart Cumartesi günü yapılacak. Kongrenin Antikkapı’da yapılması bekleniyor.

 

BAKAN IŞIK İLE TOPLANTI

Ceyhan ayrıca, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık ve TOKİ Başkanı Ergün Turan ile bir toplantı yaptıklarını ifade etti. Bakan Işık ile yapılan toplantıda Kocaeli'deki yatırımların konuşulduğunu söyleyen Ceyhan, “Bakanımız cuma saat 17.00'de SKM toplantısına katılacak. TOKİ Başkanı ile yapılan görüşmenin detaylarını orada açıklayabilir” dedi. Yapılan toplantıya Vali Hasan Basri Güzeloğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun da katıldığı belirtildi.

 

SANDIĞA SAHİP ÇIKIYORUZ

AKP İl Başkanı Ceyhan ‘Sandığa Sahip Çıkıyoruz’ projesinin cumartesi günü ülke genelinde uygulanacağını dile getirerek, “Kentimizde 3 bin 548 sandık bulunuyor. Bu sandıklarda 9 kişilik, 380 sandıkta ise 3’er kişiden oluşan yönetimler var. Askeri bölgelerde 380 sandıkta 3 kişi olacak. Burada da 42 kişi eksiğimiz bulunuyor. Sanıklarda 29 bin 610 kişi görev alacak. Bu eksiklik kısa zamanda çözülecektir. 12 ilçemiz ilk 100 teşkilat içerisinde yer alıyor. İl olarak ikinci olmamız ilçelerin çalışmaları ile elde ediliyor” açıklamasında bulundu.

 

GÖNÜL DE GÖREV ALDI

AKP Kadın Kolları Genel Başkanı Azize Sibel Gönül de Haluk İpek'in başkanlığındaki 7'nci komisyonda üye olarak görev yapacak. Gönül'ün dışında Osman Can ve Hüseyin Tanrıverdi’nin yer alacağı komisyonda Kahramanmaraş, Gaziantep, Kayseri, Elazığ, Tunceli, Erzincan, Bayburt, Gümüşhane, Artvin ve Çankırı illerinin mülakatı olacak. Serkan BORLAK

 

MÜLAKATA GİRECEK ADAY ADAYLARI

İLK GRUP

Abdullah Zorlu

Adnan Kurt

Adnan Şenol

Alaettin Köksal

Ali Uzer

Ayşe Müge Olşen

Bünyamin Doğruer

Can Ak

Can Ünsal Kırat

Cemalettin Kaflı

Ceyhun Yalçın

Cihan Düren

Davut Coşkun Şiviloğlu

Emine Ergül

Ercan Özdemir

Ercüment Şahin

Erkan Aksoy

Erol Özavcı

Eyüp Ayar

Eyüp Karagülle

Figen Ürün

Gülümser Akkoyunoğlu

Hakan Höbek

Halil İbrahim Keleşoğlu

Halit Çokan

Hasan Aydınlık

Hasan Olgun

Hatice Ayden

Hüseyin Yusuf

İbrahim Dalğalı

 

İKİNCİ GRUP

İmad Erdoğan

İsmail Barış

Kadir Çildiz

Mehdi Taşdan

Mehmet Karayel

Mehmet Batuk

Mehmet Akif Yılmaz

Mehmet Zeki Canşi

Murat Atar

Murat Öztürk

Mustafa Soydabaş

Oktay Yavlal

Osman Kalkan

Öztekin Kaşukçi

Rabiye Sezer Katırcıoğlu

Recep Bilal Şengün

Sami Çakır

Sema Akçay

Serap Ekşi

Serkan Seyhan

Seyfettin Öztürk

Sinan Kartal

Şaban Doğan

Şahin Ayyıldız

Şenol Çiçek

Şükriye Kıyga

Tarkan Türker

Tülay Çırak

Vildan Doğan

Yahya Coşkun

Yalçın Coştur

Yaşar Ellialtı

Yeşim Ayaz Dağcı

Yılmaz Bingöl

Yunus Bayraktar

Yücel Nazlı

Zafer Alkan

Zehra Coşkun Salih

05 Mart 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR