Yarışmayı kazandılar ödüllerini alamıyorlar

    61 ülkede katılımla gerçekleşen Kur’an-ı Kerim Meali Bilgi Yarışması’nda ilimizde dereceye girenlerin ödülleri 6 Nisan Pazar günü saat 20.00’da Sa...

 

 

61 ülkede katılımla gerçekleşen Kur’an-ı Kerim Meali Bilgi Yarışması’nda ilimizde dereceye girenlerin ödülleri 6 Nisan Pazar günü saat 20.00’da Sabancı Kültür Merkezi’nde yapılacak olan törenle verilecek. Zinde gençlik Kulübü ile Kur’an’ın Anlamıyla Buluşmak Platformu’nun Türkiye genelinde birlikte düzenlediği ve 174 bin 399 kişinin başvurduğu Kur’an-ı Kerim Meali Bilgi Yarışması 9 Mart Pazar günü düzenlenen sınavla tüm Türkiye’de aynı anda gerçekleştirdi.

MAHKUMLAR ÖDÜLLERİNİ ALAMAYACAK

Kocaeli’de Lider Gençlik İzcilik ve Spor Kulübü tarafından düzenlenen yarışmada; 5 bin 786 yarışmacı kayıt yaptırmış olup, sınav 12 okulun yanı sıra Kandıra ve Gebze cezaevlerinde yaklaşık 300 gönüllü gözetmen nezaretinde başarıyla gerçekleştirilmiş. Adalet Bakanlığı’ndan alınan izinle ilk kez, 126 ayrı cezaevinden 2 bin 484 kayıt alındı. Lider Gençlik İzcilik ve Spor Kulübü Yönetim Kurulu üyesi Öner Savaş Kan yaptığı açıklamada cezaevlerindeki mahkumların yarışmaya yoğun ilgi gösterdiklerini söyledi. Yarışmanın Kocaeli birinci ve ikincisi ise Kandıra C Tipi Cezaevi’nde yatan mahkumlardan oldu. İsimleri ödül törenin açıklanacak olan birinci ve ikinci mahkum vatandaşlar ise ödülleri olan 1’nciye Umre, 2’nciye İphone 5s akıllı telefon ödüllerini alamayacaklar. Ödül törenine de katılamayacak olan mahkumlar ödüllerini ailelerinden bir kişiye verebilecek.

KOCAELİ’DEN 5 BİN 786 KAYIT

Kur’an-ı Kerim’i anlayarak okuma konusunda farkındalık oluşturmak için böyle bir etkinlik düzenlenerek 81 il 920 ilçeden kayıtların yapıldığı yarışma, Türkiye genelindeki 843 okulun 7 bin 891 sınıfında 10 bin 737 gözetmen eşliğinde gerçekleştirildi. Ayrıca 61 ülkede 4 bin 95 kayıtlı yarışmacıya online sınav yapıldı. Kocaeli’den yarışmaya 5 bin 786 kayıt alındı. Kur’an-ı Kerim Meali Bilgi Yarışması Türkiye’de yapılan resmi sınavlar haricinde, en fazla katılımın gerçekleştiği yarışma özelliği taşıyor.  Yarışmayı ülke çapında 85 proje ortağı kulüp ve yaklaşık 500 kişilik gönüllü organize ekibi gerçekleştirdi. Yarışmacıların yüzde 60’ı bayan yüzde 40’ı ise erkek katılımcılardan oluştu. Yarışmanın bu sene ikincisi düzenlendi.

BİRİNCİYE UMRE, İKİNCİYE IPHONE 5S

Yarışma kategorileri

A, (14 yaş altı)

B, (14-19 yaş)

C, (19 yaş üzeri)

D (Din görevlileri ve ilahiyat fakültesi mezunları) 

E (Online sınav) kategorilerinden oluşuyor.
İl ödülleri;

Her üç kategorinin birincilerine Umre

Her üç kategorinin ikincilerine 3 Iphone 5s akıllı telefon

Her üç kategorinin 3’ncü ve 4’ncülerine 6 Ipad mini tablet bilgisayar

Her üç kategorinin 5’nci ile 10’ncu arasına 18 adet çeyrek altın

Her üç kategorinin 11’nci ile 30’ncu arasına 60 adet kitap seti 

03 Nisan 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR