14 Belediye olsa da alırdık

AKP İl Teşkilatı’nın 63. Danışma Meclisi önceki akşam gerçekleştirildi. Üç bin kişilinin aynı anda oruç açtığı ve AKP İl yönetiminin 1. Yaşının da kut...

BÜYÜT

AKP İl Teşkilatı’nın 63. Danışma Meclisi önceki akşam gerçekleştirildi. Üç bin kişilinin aynı anda oruç açtığı ve AKP İl yönetiminin 1. Yaşının da kutlandığı toplantıda konuşan İl Başkanı Civelek “Zaten 13’ü de bizim olan belediyelerimizi oylarını yükselterek yeniden alacağız. 14 olsa onu da alırdık” dedi.

AKP İl Teşkilatı’nın 63. Danışma Meclisi ve geleneksel iftar programı önceki akşam Antikkapı Restaurant’ın ön tarafında bulunan otopark alanında gerçekleştirildi. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün’ün katılımıyla gerçekleştirilen ve toplam 3 bin kişinin katıldığı meclis ve iftar programına AKP Kocaeli Milletvekilleri İlyas Şeker, Fikri Işık, Sibel Gönül, Zeki Aygün, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, ilçe belediye başkanları, AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, AKP İl Kadın Kolları Başkanı Oya Tunçel, AKP ilçe başkanları ve il ilçe teşkilat üyeleri katıldı.

75 PERSONEL HİZMET VERDİ
İftar programı için Belediye’nin açık otopark alanı masalarla donatıldı. Antikkapı Restaurant’ın 75 personelinin yemek hizmeti verdiği iftarda mercimek çorbası, köfte, pilav, salata, tatlı, hurma ve ayran porselen tabak ve cam bardaklarda ikram edildi. Türk Bayrakları ve AKP bayraklarının da donatıldığı alanda iftar öncesi konuşmalar gerçekleştirildi. Alana gelen vekiller ve Bakan Nihat Ergün katılımcılarla teker teker tokalaştı.

REHAVETE KATILMADAN ÇALIŞACAĞIZ
Açılış konuşmasını gerçekleştiren Mahmut Civelek, katılımcıları selamlayarak, “Bu Ramazan ayının hayırlar getirmesini, birlik ve beraberliğimizi güçlendirmesini diliyoruz. Ramazan ayı bir mevsim gibi. Ne çok sıcak ne çok soğuk. Aynı ikilimi paylaşmayan kardeşlerimizi de unutmamalıyız” dedi. Önümüzdeki seçimlerde de her zaman bu millet kendi evlatlarının arkasında olacaktır diyen Civelek şunları da ekledi; “Teşkilatlarımızın asla rehavete katılmadan seçim hedefine doğru giderken çok daha fazla çalışmamız gerek. Gitmediğimiz bir üyemiz, fakir sofrası asla olmamalı. Gece gündüz çalışarak her bir eve gitmek için çalışacağız. Zaten 13’ü de bizim olan belediyelerimizi oylarını yükselterek yeniden alacağız. 14 olsa onu da alırdık” dedi.

HAYATI GÜZELLEŞTİRECEĞİZ
Ardından söz alan Karaosmanoğlu ise, Ramazan’ın paylaşmak demek olduğunu kaydederek; “İktidarda olan bizler ilk olarak halkımızın sorunlarını paylaşıyoruz. Derdimiz hayatı güzelleştirmek. Yaşanabilir hale getirmek. Bu güne kadar çok yol aldık. Ama daha yapacağımız işler var. Bereket dediğimiz şeye inanıyoruz biz. Bu Ramazan’da fakir fukaranın sofrasına da gidelim” ifadelerini kullandı.

YOLUNU ŞAŞIRAN KURAN’A MÜRACAAT ETSİN
Daha sonra söz alan Nihat Ergün, Ramazan ayının muhteşem bir ay olduğunu vurgulayarak, “Yolunu şaşıran varsa Kuran’a müracaat etsin. Hayat veren bir kitap” dedi. Tartışma ve hırgürün içinde olanların sadece kendilerini görebileceğini de ekleyen Ergün, “Dışında olanlar daha etraflıca olayları görebilirler. Zayıf, kırılgan yapılar üzerinde senelerdir bazı akademisyenlerin çalıştırıldığını da biliyoruz. Bu akademisyenlerden bazılarının örgütlü yapılara destek verdiklerini de gördük” dedi.

SOKAK HAREKETLERİYLE HÜKÜMET DEVİRMEK
Türkiye üniversitelerinin çoğunun vatandaşların problemlerini derinden çözecek çalışmalarda bulunmadıklarını söyleyen Ergün, “AKP’yle ilgili operasyonlar ilk değildi. Darbecileri çağırmak için eylemler yaparsınız başka amaç için yapmış olursunuz. Cumhuriyet mitingleriyle kamuoyu baskısını artırdılar. Halkımız bize destek verdi ve tekrar seçildik. 2008 yılında yargı davası açıldı. Bunun adı hükümeti devirme davasıdır. Şimdi Türkiye’de antidemokratik unsurlar var. Sokak hareketleriyle hükümet devirme yoluna gidiyorlar” şeklinde konuştu.

KENDİNİZİ BİRŞEYE BENZETEMEDİNİZ
AKP’yi diktatöre benzeten muhalefet partisinin kendisini ana muhalefet partisine benzetmeye çalışmasını da öneren Bakan Ergün; “6 oku sorgulamadan CHP’nin normal siyasi parti olması mümkün değil. Geçmişin partisi geleceğin partisi olamaz. Kendinizi bir şeye benzetemediniz, bizi bir şeye benzetmeye çalışıyorsunuz. Sizin çok köklü sorgulamalar yapmanız lazım. Sokak hareketlerinde iktidar çıkmaz. Bu hareketlerin neye mal olacağını gören halk bu hareketleri terk etti. Sokak hareketlerinden yeni bir iktidar çıkartamazsınız, ancak sandıktan çıkartırsınız” dedi.

“KAYBEDİNCE GİDERİZ”
Kaybedince biz de gideriz, siz seçimi kazanın gelir oturur koltuğunuza çalışırsınız. Bundan sonraki seçim çalışmamızda adaylarımızı Türkiye’nin her yerinde çok iyi hazırlayan bir parti olarak seçimlere katılacağız. Bir kere daha muhasebemizi yapalım” dedi. Konuşmalar sonrası Seka Park Camii İmamı Abdulmuttalip Özbek, Kur’an-ı Kerim tilaveti okurken, Fuar Camii Hocası Hayati Örüt’ün ezan okumasıyla birlikte partiler, oruçlarını açtı. İftarın ardından Veysel Çelik Demir, kum sanatı gösterisi sundu.

15 Temmuz 2013 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR