Muhasebecilere yapılandırma semineri

Kocaeli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nda (KSMMMO) düzenlenen programda Gelir İdaresi Grup Müdür Vekili Mustafa Küçükbalkaya sunumu ile “6...

Kocaeli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nda (KSMMMO) düzenlenen programda Gelir İdaresi Grup Müdür Vekili Mustafa Küçükbalkaya sunumu ile “6736 sayılı bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin kanun” ile ilgili bilgilendirme semineri gerçekleştirildi. Odanın hizmet binasında düzenlenen seminere Oda Başkanı Fikret Gökmen, Kocaeli Vergi Dairesi Başkanı Erhan Coşkun, Gelir İdaresi Başkan Yardımcısı Sami Okumuş, Gelir İdaresi Grup Müdürleri Halil İbrahim Temiz ve Levent Şensoy, Gelir İdaresi Grup Müdür Vekili Mustafa Küçükbalkaya ve çok sayıda muhasebeci katıldı.

 

BAŞKANDAN AÇILIŞ KONUŞMASI

Meslek mensuplarının salonu hıncahınç doldurmasının ardından birçok üye, semineri fuaye alanında kurulan ekrandan takip etti. Seminerin açılışında konuşan KSMMMO Başkanı Fikret Gökmen, “Oda olarak mali tatilin ardından çalışmalarımızı hızlandırdık. Seminere katılan meslek mensuplarımıza teşekkür ederim” dedi.

 

MUHASEBECİLERE SORUMLULUK DÜŞÜYOR

Gelir İdaresi Başkan Yardımcısı Sami Okumuş ise, “Alacaklarımızın tahsisi yönünde artık çok zorlanıyoruz. Vergimizi ödemeyelim devri bitti. Bizi en çok üzecek durum vatandaşlarımızın bu konudan haberdar olmamasıdır. O yüzden her yerde tanıtım yapmaya başladık. Anadolu'nun değişik illerine ziyaretlere gidiyoruz. Bu kapsamda sizlere de büyük sorumluluk düşüyor. Bu kanunu çok iyi öğrenip mükelleflere anlatmak sizlere kalıyor” dedi.

 

İLK TAKSİT ÖDEME ZORUNLULUĞU

Gelir İdaresi Grup Müdür Vekili Mustafa Küçükbalkaya ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Bu yasanın diğerlerinden farklı olmasını sağlayan çok önemli iki özelliği var. Birinci fark ilk iki taksitin mutlaka ödenmesi şartıdır. Eğer ilk iki taksitin biri ödenmezse mükellefler yasadan faydalanamayacak. Diğer önemli bir düzenleme ise peşin ödemede sağlanan avantajlar. Yapılandırılmış borcunu peşin ödemeyi seçen mükelleflerdir. Bu iki hususu hep birlikte ön plana çıkarmak gerekiyor. Söz konusu yasanın birden fazla amacı var. Yasa toplam 14 maddeden oluşuyor” diye konuştu.

02 Eylül 2016 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR