Tarhan: İstanbul’un çöplüğü olduk

CHP Kocaeli Milletvekili adayı Tahsin Tarhan, Gebze Ticaret Odası (GTO) Başkanı Nail Çiler’i makamında ziyaret etti. Gebze’nin sorunlarını bilen ve b...

CHP Kocaeli Milletvekili adayı Tahsin Tarhan, Gebze Ticaret Odası (GTO) Başkanı Nail Çiler’i makamında ziyaret etti. Gebze’nin sorunlarını bilen ve bu sorunları çözüme kavuşturabilmek için uzun yıllar mücadele veren Tarhan, GTO Başkan’ı Nail Çiler’le Kocaeli ve Gebze hakkında konuştu. GTO Başkanı Çiler, “CHP’li vekil adayımızın, Gebze’nin sorunlarını yakından bilen, sıkıntıları meclise taşıyabilecek bir kişi olması bizi sevindiriyor” dedi.

 

MESLEK HASTALIKLARI HASTANESİ

GTO Başkanı Nail Çiler, Gebze’nin bir fuar alanına ihtiyacı olduğunu, ayrıca iş adamlarına da pasaport verilmesi gerektiğini bildirdi. Çiler ayrıca, Gebze bölgesine meslek hastalıklarına bakacak bir hastanenin kurulması gerektiğinin de altını çizerek, “Üyemiz olan Tahsin Tarhan’ın bu konuları değerlendirmesini memnuniyetle karşılıyoruz” şeklinde konuştu.

 

“İSTANBUL’UN ARKA ÇÖPLÜĞÜ OLDUK”

Kocaeli ve Gebze’nin sorunlarını çok iyi bildiğini söyleyen Tahsin Tarhan ise, “Kocaeli İstanbul’un çöplüğü haline gelmiş. İstanbul’da işe yaramayan sanayi kuruluşlarını hep bu bölgeye iterek sanayi bölgesi imajı yaratılmış. Sanayiler kurulmuş, ama altyapısı hazırlanmamış, insanların yaşayabileceği toplu konut alanları açılmamış, sanayinin ulaşımı düşünülmemiş. Bugün Kocaeli’nde mevcut sanayinin altyapısını geliştirip nitelik kazandırmak gerektiğini iddia ediyorum” şeklinde konuştu. Tarhan, sağlık turizmi içinde Gebze’de taşınan askeri alanların değerlendirilerek üniversite hastanelerinin yapılabileceğini anlattı.

 

ULAŞIM VE ÇEVRE

Kocaeli’nde en ön büyük sorunun ulaşım olduğunu vurgulayan Tarhan, “İstanbul metrosu ile Kocaeli arasında bağlantı oluşturulmalı. Hafif raylı sistem ağı kurarak ulaşım sorununu ortadan kaldırmak mümkün” diye konuştu. Tarhan daha sonra, adaylardan Ayhan Mutlu ve Gebze İlçe Başkanı Yakup Yılmaz ile birlikte esnaf turu yaptı.

28 Nisan 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR