Gölcükten tarik ve kültür gezisi

Gölcük Belediyesi ve İznik Belediyesinin Belediye Meclislerinden ortak karar alarak Kardeş şehir oldular. Kardeşlik duygularının pekiştirilmesi amacı...

BÜYÜT

Gölcük Belediyesi ve İznik Belediyesinin Belediye Meclislerinden ortak karar alarak Kardeş şehir oldular. Kardeşlik duygularının pekiştirilmesi amacıyla İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş ve Belediye Meclis Üyelerini İznik’e davet etti.

 

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş ve Gölcük Belediye Meclis Üyeleri ile eşleri, İznik Belediye Başkanı Osman Sargın’ın davetlisi olarak İznik’e giderek Tarih ve Kültür gezisi gerçekleştirdiler. Gezi programında Gölcük Kent Konseyi Başkanı Dr. Metin Şentürk ve eşi, Gölcük İznikliler Derneği Başkanı Hasan Basri Başbay, Dernek yönetim kurulu üyeleri, eşleri ve Gölcük Yerel Basın temsilcileri hazır bulundu.

 

İznik Kent Merkezindeki Park alanında İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, İznik Belediye Meclis üyeleri tarafından karşılanan Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş ve Belediye Meclis üyeleri ile eşleri burada hazırlanan kahvaltı programına katılıp bir süre sohbet ettiler.

 

Buradaki program içerisinde Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, İznik Belediye Başkanı Osman Sargına ziyaret anısı olarak özel bir tablo hediye derken, İznik Belediye Başkanı Sargın’da, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş’e çini kahve takımı hediye etti. Başkan Sargın Belediye Meclis üyelerine çini anahtarlık, eşlerine de çini kolye hediye etti.

 

Akabinde Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş ve Meclis Üyeleri ile eşleri, İznik Belediye Başkanı Osman Sargın ve Belediye görevlisi eşliğinde İznik’te Tarih ve Kültür gezisi gerçekleştirerek buradaki Tarihi yerleri gezip görme ve inceleme imkanı buldular.

 

İznik Kültür gezisinde Belediye Meclis Üyeleri ve eşleri, Ayasofya cami, Yeşil cami, Çini han, Kudbettin cami, İznik kalesi, Eşref Paşa Cami, İstanbul kapısı, Süleymaniye medresesi ve 1. Murat han hamamı, Eski Çini fırın alanı, Tarihi müze ve Abdulvahap Hazretlerinin Türbesini ziyaret ettiler.

 

Tarih ve Kültür gezisi sonrasında, İznik Belediye Başkanı Osman Sargın tarafından İznik'te Köfteci Yusuf'ta ağırlanıp İznik Gölü kıyısında Göl çay bahçesinde çay içip sohbet ederek güzel bir gün yaşadılar. Gölcük Belediye Meclis Üyeleri ile eşleri, Tarih ve Kültür gezisine hayran kalırken, İznik Belediye Başkanı Osman Sargın’a misafirperverliğinden dolayı teşekkür ettiler.

10 Kasım 2014 Kocaeli- Kültür-Sanat


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR