Birçok iş adamı gözaltında

Paralel yapı operasyonu kapsamında gözaltına alınan 88 kişinin içinde polis ve iş adamlarının da olduğu iddia ediliyor. Bu iş adamlarından Özsar’ın sa...

Paralel yapı operasyonu kapsamında gözaltına alınan 88 kişinin içinde polis ve iş adamlarının da olduğu iddia ediliyor.

Bu iş adamlarından Özsar’ın sahibi Mehmet Ali Sarı,Çakmak Marketin sahibi Murat Çakmak,İzmit’in en eski kuyumcularından İslam Kadıçeşme, Kupon Mağazası’nın sahibi Fatih Bingül,MOBESKO  Başkanı Ramazan Baştürk, Dağdeviren Medya'nın sahibi Murat Dağdeviren, eski Kocaeli İstihbarat Şube Müdürü Ali Öztürk,Kocaeli Aktif Sanayici ve İşadamları Derneği (KASİAD) Genel Sekreteri Mete Şamcı,Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı İsmail Pehlivan da gözaltına alındığı iddia edildi.

En çarpıcı iddia ise gözaltına alınacak olan isimlerden Kocaeli imamı Mehmet Akif Saka'nın yurt dışına kaçtığı söylentileri oldu. Mehmet Akif Saka paralel yapı operasyonunun bir numaralı sanığı olarak gözaltına alınacaktı.Fakat Saka, belirlenen adreste bulunamayınca kaçtığı iddiaları Kocaeli gündemine bomba gibi düştü.

 

SAVCILIK AÇIKLAMASI 

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar ve İstihbarat Şube Müdürlükleri koordinesinde FETO/PDY Terör Örgütü Yöneticisi veya üyesi olmak, terör örgütüne finansman sağlamak suçlarını işleyen (88) örgüt üyesine yönelik bu sabah Kocaeli ili merkezli İstanbul, Sakarya,Denizli ve Karabük illeri olmaz üzere 7 ilde operasyon gerçekleştirilmiştir.

 

İŞTE GÖZALTINDAKİLER

Ahmet T.

Erdoğan B.

Nurettin Ç.

Yunus Uçar

Ramazan D.

Fatih Y.

Ramazan Targıl

Erol Akalın

Mehmet Selim Şahin

İbrahim Karaoğlu

Hüseyin Karaman

Abdulkadir Baki

Adem Sönmez

Halit Uçar

Kenan Dinler

Mehmet Tabak

Mete Şamcı

Ramazan Baştürk

Murat Dağdeviren

Bülent Karagöz

Mehmet Ali Sarı

İslam Kadıçeşme

Fatih Bingül

Ali Öztürk

Mustafa K.

Hamit S.

Kemal Y.

Aşim K.l

Tekin D.

Ahmet A.

ARANANLAR

Murat Ö.

Mehmet A.S

İlhan K. 

 

MURAT ÖZDAĞ ARANIYOR İDDİASI

KOTO MECLİS BAŞKANI GÖZALTINDA

01 Haziran 2016 Kocaeli- Asayiş


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR