Pehlivan: Herkes bütçesine göre vergi vermek zorunda

KOTO Başkanı İbrahim Keleş’i ziyaret eden Kocaeli Vergi Dairesi Başkanı Yafes Pehlivan, “Herkes bütçesine göre vergi vermek zorunda” dedi.Kocaeli Verg...

BÜYÜT

KOTO Başkanı İbrahim Keleş’i ziyaret eden Kocaeli Vergi Dairesi Başkanı Yafes Pehlivan, “Herkes bütçesine göre vergi vermek zorunda” dedi.

Kocaeli Vergi Dairesi Başkanı Yasef Pehlivan, Kocaeli Ticaret Odası Başkanı İbrahim Keleş’i makamında ziyaret ederek 22. Vergi Haftası’nı kutladı, kendisine çiçek takdim etti. Ziyaret sırasında açıklamalarda bulunan Pehlivan, ‘’Asıl amacımız kayıt dışı ekonomiyi kayıt içine alabilmektir. Her yıl ortalama 1000 kişiyi kayıt içine alabiliyoruz. Ama bununla kalmamalı” dedi. Vergi kaçırma ve kayıt dışıyla mücadele için istihbarat ağının sıkı tutulması gerektiğini belirten Pehlivan, şöyle konuştu “Ben Gebze’nin en ücra yerine senede 2 sefer giderim. Ama asıl kontrolü yapacak olan vatandaş.

27 MİLYAR VERGİ TOPLANDI
Bir işyerinin açılışı yapıldığı zaman işyerinin çevredeki komşuları ‘hayırlı olsun’ diye ziyarette bulunduklarında ilk baktıkları yer duvardaki vergi levhası. Resmi açılış yapıldıysa herkes hayırlı olsun der duruma geldi. Bunlara çok dikkat etmemiz gerekiyor. Herkes bütçesine göre vergiyi vermek zorunda. Devlet vergilerle yaşar. Biz bu yıl Kocaeli içinde yüzde 94 üzerinde vergi toplayabildik. Kocaeli’de toplamda 29 milyar TL civarında alınacak verginin yaklaşık 27 milyar lirası toplandı. Çok önemli bir oran.”

“VERGİYİ İLK ÖDEYENİZ”
KOTO Başkanı İbrahim Keleş ise “Bizler vergiyi ilk önce ödeyen kesimiz. Sayın Vergi Dairesi Başkanımızın yaptığı ziyaretten dolayı çok memnun oldum. Kendisinin esnafımızdan ticaretle uğraşan Kocaelililerden memnun olması bizi de memnun ediyor. Kocaeli’de ticaret yapan kişiler odamız tarafından vergi konusunda her zaman bilgilendiriliyor ve ödemeleri eksiksiz oluyor’’diye konuştu. Ziyarette Vergi Dairesi Müdürleri ile KOTO Yönetim Kurulu Üyeleri de hazır bulundu.

23 Şubat 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR