İSU’da geleneksel iftar programı

İftara, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Genel Müdür İlhan Bayram, KBB Genel Sekreter Yardımcıları Feyzullah Okumuş ve Doğan Erol,...

BÜYÜT

İftara, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Genel Müdür İlhan Bayram, KBB Genel Sekreter Yardımcıları Feyzullah Okumuş ve Doğan Erol, İSU Genel Müdür Yardımcıları Aziz Temiz, Alaeddin Alkaç ve Ali Sağlık, Daire Başkanları ile Genel Müdürlük, İzmit, Derince, Körfez ve Kandıra Şube Müdürlüğü müdür ve personeli katıldı.

 

GENEL MÜDÜR BAYRAM: KUTSAL BİR GÖREV İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Açılan iftarın ardından bir konuşma yapan Genel Müdür İlhan Bayram, “Bu iftar programlarının yöneticilerimizle, başkanımızla bir araya getirmesi, birbirimizle hal hatır sorma hemhal olması bakımından çok önemi var. Ramazan ayının fazileti, manevi havası insanı ayrı bir aleme götürüyor. İnşallah bu ayın feyz ve bereketinden hepimiz faydalanırız. Muhakkak kişilerin imtihanı olduğu gibi kurumların da imtihanı oluyor. Geçen haftalar içerisinde arkadaşlarımız hem normal çalışmalarını yapıyor hem de rabbim bu sene yağmuru da bol verdiği için geceleri de ekiplerimiz yoğun bir faaliyet içerisinde oldu. Su gibi aziz bir nimeti kesintisiz ve sağlıklı ulaştırmak için aşk ve şevkle çalışıyoruz. Bunun çok kutsal bir görev olarak düşünüyorum. Bu bilinçle çalışan değerli arkadaşlarımın hepsinin ellerine kollarına sağlık. Ramazanınızı tebrik ediyorum. Sağlık ve sıhhatle bayrama ve daha nice bayramlara kavuşmanızı temenni ediyorum” dedi.

 

BAŞKAN KARAOSMANOĞLU: TÜRKİYE VE ÇEVRE COĞRAFYAYA ÖRNEK DURUMA GELDİK

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu da, “İSU ailesi olarak büyük bir aile olduk. 2000’in üzerinde bordrolu çalışan arkadaşlarımız var. Ama Allaha şükür geldiğimiz nokta itibariyle, yaptığımız hizmet yönüyle Türkiye’ye, çevre coğrafyaya örnek bir duruma geldik. Buraya kadar çok hayırlı ve güzel kararlar aldık. Çok güzel hedefler belirledik ve çok güzel işler yaptık. En zor zamanlarda bile, son iki yılda büyük bir kuraklık mevsimi yaşadık halkımızı, sanayimizi, tüccarımızı, esnafımızı susuz bırakmadık. Verdiğimiz su kirlendi, kirlenen atıksuyu arıttık. Çevreye önem verdik ve çevreyi kirletmedik. Denizlerimizi, vadilerimizi, akarsularımızı pırıl pırıl hale getirdik. Artık İzmit Körfezinin hemen her yerinde denize girebilecek hale getirdik. Bu başlı başına, ben inanıyorum ki, pek çok kurumun araştıracağı bir olay. Bunu hep birlikte yaptık ve birlikte başardık” dedi.

 

İyi bir ekiple çalıştıklarını vurgulayan Başkan İbrahim Karaosmanoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü, “Aldığımız kararları değerli çalışma arkadaşlarımız tarafından en kaliteli şekilde hayata geçirdik ve uyguladık. Bu bir ekip çalışması. Ekip isteyerek, severek inanarak yapınca başarıda geliyor. Hiçbir sıkıntıda duymadık, kendi imkânımızla, yağımızla kavurduk. Baraj yaptık, yeni barajlar yapacağız, kendi kaynaklarımızla bunu yaptık. Öyle milleti borçlandırmadık, milleti 100 yıl borçlandırmadık. Yuvacık barajının borcunu 100 yıl daha ödeyeceğiz. Onun bir benzerini bir Kandıra’da yaptık, kendi öz kaynaklarımızla yaptık. Hem oranın borcunu ödedik, hem burada yeni baraj yapıldı. Dürüst, güzel yürekli temiz bir çalışma yapıldığı zaman bereket geliyor kendiliğinden, pek çok şey halediliyor. Bu başarıda hepinizin payı var. Çaycımızın, temizlik işi yapan arkadaşlarımızın, yönetim kurulundan, memurumuzdan işçimize bütün kademelerde görev alan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bu güzel iftarda bizi buluşturan rabbimize hamd ediyorum. Bu organizasyon düzenleyen başta Genel Müdürümüz ve çalışma arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum” dedi. Başkan Karaosmanoğlu, İSU çalışanları tarafından kurumun bahçesini dinlenme mekânı olarak, özellikle hafta sonları kullanmalarını tavsiye etti.

 

Diğer ilçeler için de düzenlenecek olan iftar programı yöneticiler ve çalışanların çay eşliğinde sohbet ve kaynaşmaları ile geç saatlere kadar sürdü.

30 Haziran 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR