Kartepe Belediye Başkanı Üzülmez’e onur belgesi

Kocaeli Çanakkale ve İstiklal Gazileri Anma ve Yaşatma Genel Merkezi adına Genel Başkan Hayrettin Şöhretli ile Başkan Yardımcısı Ali Sürücü ve yöneti...

BÜYÜT

Kocaeli Çanakkale ve İstiklal Gazileri Anma ve Yaşatma Genel Merkezi adına Genel Başkan Hayrettin Şöhretli ile Başkan Yardımcısı Ali Sürücü ve yönetim kurulu üyesi Ali Kolaylı, Başkan Hüseyin Üzülmez’i makamında ziyaret etti.

 

Üzülmez’e teşekkür eden Şöhretli, “Çanakkale ruhunu halkımıza ve gelecek nesillere en iyi şekilde anlatabilmek adına Kartepe Belediyesi önemli görevler üstlenmiştir. Kültür Gezileri kapsamında Çanakkale’ye Kartepelileri götüren ve o büyük destanın yazıldığı toprakları vatandaşlarımızın ziyaret etmesine imkân sağlayan başkanımız, milli ve tarihi sorumluluğunu da yerine getirmiştir. Sosyal belediyecilik hizmetleri kapsamında gerçekleşen bu hizmetinden dolayı başkanımıza derneğimiz adına Onur Belgesi’ne layık gördük” dedi.

 

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez de, derneğin Onur Belgesi ile ödüllendirmesinin kendisini çok mutlu ettiğini belirterek, “Ecdadımız, ‘Ölürsem Şehit, Kalırsam Gaziyim’ inancıyla kanının son damlasına kadar savaşmış, canını ortaya koymuş ve en büyük hazinelerden birisi olarak bu unvanları hak etmişlerdir. Her Türk, bu onura ve unvana sahip olabilmek için, her daim bayrağı ve vatanı uğruna mücadeleye hazırdır. Sizlerin de bu anlamlı ziyareti ile başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, minnettar olduğumuz tüm şehit ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmetle anıyor, hayatta olan gazilerimizi de saygıyla selamlıyorum. Layık gördüğünüz belgeyi hayatım boyunca en güzel yerde saklayacağım. Bu onura beni kayık gördüğünüz için teşekkür ederim” dedi.

14 Ekim 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR