“Güzellerin içinden güzeli seçerken çok zorlanacağız”

Umre dönüşü iş başı yapan AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, “İl yönetimini oluşturacağımız zaman güzellerin içinden güzeli seçerken çok zorlanacağız” ded...

BÜYÜT

Umre dönüşü iş başı yapan AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, “İl yönetimini oluşturacağımız zaman güzellerin içinden güzeli seçerken çok zorlanacağız” dedi.

AKP İl Yönetim İl Yönetim Kurulu üyeleri Ramazan Bayramı sonrası ilk toplantıda bir araya geldi. Toplantı öncesi basın mensuplarına açıklamada bulunan İl Başkanı Mahmut Civelek, kongre süreci hakkında değerlendirmede bulundu. Kongrelerinin sürdüğünü belirten Civelek, “Gençlik Kolları Başkanımızı atamamızın ardından gençlik kolları çalışmamız bitmiş olacak. E Eylül’de ana kademe teşkilatımız olmak üzere kongre tarihimiz başladı. Bununla alakalı da listeler asıldı. Delegeleri listelerinin de yapılmasıyla ilçe kongrelerimizde başarılı bir şekilde tamamlanacak. İl kongremizden de başarılı bir şekilde geçireceğiz” açıklamasında bulundu.

GENÇLİK KOLLARI KONGRESİ
İl Gençlik Kolları Başkanlığı için kamuoyunda Yusuf Yazıcı, Samet Topal, Serhan Çatal, Murat Ergelen isimleri dolaşıyor. Bu 4 aday arasında nasıl bir yol izleneceği konusunda açıklama yapan Mahmut Civelek, “Muhtemelen bu arkadaşlarımızla görüşülür. Kendi aralarında anlaşılır. Tabi ki araya teşkilat büyükleri de girer. Kendilerinin de arzusu kongreye tek liste ile gitmek. Onlar kendi aralarında anlaşırlar” dedi.

YENİ İSİMLERE SICAK BAKILIYOR
Yeni yönetimde farklı siyasi kanatlardan partiye geçen isimlerin yer alıp almayacağı konusunda açıklama yapan Civelek, “Partimize hizmet yapacak olan ve partideki bu bayrağı 2023 vizyonuna taşıyacak olan, kaliteli çalışacak olan her arkadaşımıza kapımız açık olacaktır. Dolayısıyla başka bir partiden gelmiş gibi değerlendirmeyeceğiz. Her kesimden insanların temsil edileceği bir yönetim oluşturacağız. Biz mevcut il yönetiminden memnunuz. Yüzde 53 aldığımız oyu yaptığımız üyeleri şu anda ki yönetimimiz yaptı ”dedi.

BEREKETLİ BİR İL
Başkan Civelek, Ceyhun Yalçın gibi ilimizden tanınan isimlerin yönetimde yer alıp almayacağı konusunda, “İsim anlamında Kocaeli çok bereketli bir yer. O il yönetimini oluşturacağımız zaman isimleri oluştururken güzellerin içinden güzeli seçerken çok zorlanacağız. O parti bu parti diye bakmıyorum. Herkes AK Parti’ye gönül vermiştir” ifadelerini kullandı.

08 Eylül 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR