KORDSA sanıklarına 7 yıl istendi

KORDSA’nın hesaplarından başka hesaplara para aktararak şirketi dolandırdıkları iddia edilen 6 sanığın duruşmasında savcı sanıkların 4”üne 7 yıl hapis...

BÜYÜT

KORDSA’nın hesaplarından başka hesaplara para aktararak şirketi dolandırdıkları iddia edilen 6 sanığın duruşmasında savcı sanıkların 4”üne 7 yıl hapis cezası istedi.
Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davaya sanıklardan sadece Tevfik Yamak katılırken, diğer sanıklar Sefer Türk, Tayfun Süloğlu, Hayri Fuat İspirlioğlu, Gül Karamus ve Tahir Ünsal katılmadı. Tutuksuz yargılanan sanıkları Av. Haydar Sevgican, Av. Umutcan Özok, Av. Ersayın Işık, Av. Mahmut Aba, Av. Hande Akar, Av. Zafer Seçkin, Av. Onur Yılmaz, Av. Gökhan Altanay ve Av. Arzu Aksoy savundu. Görülen duruşmada sanık avukatları bir önceki celsede mahkemeye gelen bilirkişi raporunu kabul etmediklerini söyleyerek yeniden bilirkişi raporu istedi. Mahkeme heyeti ise ara kararda sanık avukatlarının bu talebini reddetti.

7 YIL TALEP ETTİ
Savcı verdiği mütalaada, “Tevsi ve tahkikat talebimiz yoktur. Tüm sanıklar hakkında KORDSA firmasının hesaplarına girerek müteşelsilen nitelikli dolandırıcılık yaptıkları iddiasıyla kamu davası açılmıştır. Bu sanıklardan Sefer Türk ve Tayfun Süloğlu’nun isnat edilen suçu işlediğine dair yeterli delil elde edilemediğinden beraatlerine karar verilmesine. Şirket muhasebecisi, şirket çalışanı ve üçüncü kişiler olan diğer tüm sanıkların haksız şekilde firmaya ait hesapları hileli vasıtalarla başka hesaplara aktararak şirketi zarara soktukları ve dolandırdıkları sabit olduğundan, Sefer Türk ve Tayfun Süloğlu dışındaki diğer tüm sanıkların ayrı ayrı TCK’nın 158/1-F ve 53 maddeleri uyarınca mahkumiyetlerine karar verilmesini talep etti. Savcının mütalaasını kabul etmeyen sanık avukatları mahkeme heyetinde savunma yapmak için süre istedi. Mahkeme heyeti aldığı karar ile duruşmayı 5 Mayıs 2011 tarihine erteledi.

07 Nisan 2011 Kocaeli- Asayiş


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR