“AKP döneminde çoğu esnaf kepenk kapattı”

Eşme’de esnafları ziyaret eden CHP Kocaeli Milletvekili Adayı Haydar Akar, “9 yıldır iktidarda olan AKP döneminde çoğu esnaf maalesef kepenk kapatmak...

BÜYÜT

Eşme’de esnafları ziyaret eden CHP Kocaeli Milletvekili Adayı Haydar Akar, “9 yıldır iktidarda olan AKP döneminde çoğu esnaf maalesef kepenk kapatmak zorunda kaldı. Hala daha günümüzde siftah bile yapamayan esnafımız var” dedi.

CHP Kocaeli Milletvekili Adayı Haydar Akar ve Ehlinaz Torun Eşme’de vatandaşlarla bir araya geldi. Eşme’de ilk olarak çarşı ve pazaryeri esnafını dolaşan adaylar, esnafların hem sorunlarını dinleyerek onlarla sohbet etti, CHP’nin esnaf için uygulayacağı projeleri anlatarak vatandaşlara bilgi verdi. AKP iktidarında özellikle küçük esnafın siftah yapamaz hale geldiğini belirten Akar, “9 yıldır iktidarda olan AKP döneminde çoğu esnaf kepenk kapattı. Hala daha günümüzde siftah bile yapamayan esnafımız var. CHP iktidarında esnafımız desteklenecek. Teşvikler zengine değil, ihtiyaç sahibine verilecek. Esnafında rahat bir nefes alacağı bir Türkiye’de yaşamak için sizlerden destek istiyorum” dedi.

KAHVE TOPLANTILAR DÜZENLEDİ
Çarşı ve pazaryeri esnaflarına gerçekleştirmiş olduğu ziyaretlerin ardından Gölcük Hamidiye Köyünde düzenlenen kahve toplantılarıyla vatandaşlara hitap eden CHP Milletvekili Adayı Akar, önce AKP iktidarını eleştirdi ardından CHP’nin vaatlerini sıraladı. AKP’nin 2002’den bu yana ülkeyi gerilettiğini söyleyen Akar, “Tüm milli varlıklarımız satıldı. İnsanlarımız yoksullaştı. Fakir fukaralık arttı. Vatandaş bankaların borç batağına düştü. Hayvancılık bitirildi. Tarım bitirildi. Emekliye verilen sözler tutulmadı. Esnafın yüksek vergilerle beli büküldü. Zengine 2 liranın altında verilen mazot güneşin altında, tarlada çalışıp ekmek parasını çıkartan çiftçimize 4 liradan verildi. Yeşil kart sayısı arttı. Yoksul aile sayısı fazlalaştı. İş alanları kurulamadı. Göç önlenemedi. Vatandaş mağdur edildi. AKP ve AKP yetkilileri aldıkları oyları helal ettirmediler” diye konuştu.

AİLE SİGORTASININ ÖNEMİNE DEĞİNDİ
CHP’nin iktidara geldiği takdirde yapacağı icraatları anlatan Akar “Öncelikle sadaka devletinden çıkıp sosyal devlet olma yolunda projelerimiz var. Vatandaşımızı bir torba kömürle, bir torba makarnayla kandırıp oyunu almayacağız. Ele muhtaç etmeyeceğiz. Aile sigortasıyla her ay eline 600 ila 1250 lira arasında para geçecek. Bu proje için kaynak soruyorlar. AKP’nin, birileri nemalansın diye fakir fukara yaptığı yardımın devlet hazinesinin yüzde 1,5’i. Bizimse yüzde 1,7’si. Ve bu yardımlar sonucunda ailedeki bireylerden bir tanesine iş alımlarında öncelik tanınacak. Bunun yanında emeklimizi huzur içinde bir yaşam sağlayacağız. İntibak yasasını çıkartıp emeklilerin aralarındaki uçurumu yok edeceğiz. Milli gelirden pay vereceğiz. Esnafımız teşviklerle desteklenecek. Küçük esnafımızın yaşaması için elimizden geleni yapacağız” dedi.

06 Haziran 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR