Hafriyat firmaları Körfez’de buluştu

Körfez Belediyesi Zabıta Müdürlüğü öncülüğünde kentte hafriyat yönetmeliği hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantıya Kocaeli’nde hafriyat...

BÜYÜT

Körfez Belediyesi Zabıta Müdürlüğü öncülüğünde kentte hafriyat yönetmeliği hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantıya Kocaeli’nde hafriyat işi yapan 53 firma davet edildi.

Körfez Belediyesi Zabıta Müdürü Cumali Gündoğdu’nun ev sahipliğinde, belediye toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Hafriyat Şube Müdürü Ali Bilgi, Körfez Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Büro Amiri Özcan Ağrap, Körfez Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürü Yüksel Özdemir, Körfez Belediyesi Yapı Kontrol Müdürü Ömer Sayar ve hafriyat işi yapan 32 firmanın yetkilileri katıldı. Toplantıda katılımcılara istenilen evraklar, mevzuatlar hakkında slayt eşliğinde bilgi verildi.

BELGE ALINMALI
Toplantıda konuşan Körfez Belediyesi Zabıta Müdürü Cumali Gündoğdu hafriyat toprağı ve inşaat/yıkıntı atıkları taşıma izin belgesi ve mevzuatlarla ilgili bilgilendirmek amacı ile ilçede bulunan yapı denetim firmalarını da düzenli olarak ziyaret ettiklerini belirtti. Gündoğdu “Faaliyete başlamadan önce, Körfez Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından düzenlenecek, “Hafriyat Toprağı, İnşaat/Yıkıntı Atıkları Taşıma İzin Belgesi”, almadan belirtilen alana ve dışında bir yere döküm yapmayacağımı ve bu atıkları taşıyan araçlarımda yönetmeliğin istediği her türlü kriteri sağlama amacıyla alınıyor” dedi.

GÜNDOĞDU UYARDI
Konu ile ilgili zabıta müdürlüğünün yaptığı çalışmaları anlatan Gündoğdu istenilen evraklar hazırlanmadan hiçbir firma faaliyetine başlamaması uyarısında bulundu. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Hafriyat Şube Müdürü Ali Bilgi hafriyat firmaları temsilcilerine yönelik gerçekleştirilen toplantıda, “Çevreyi kirletecek her türlü düzensiz çalışmalara müsaade etmedik, etmeyeceğiz.” Diye konuştu.

15 Mart 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR