Başkan: En güzel öğretmen Kur’an öğreten öğretmendir

İlim Yayma Cemiyeti Kocaeli Şubesi İl İstişare Toplantısı’na katılan Başkan Karaosmanoğlu, “Ben de bir öğretmendim ve hala kendimi bir öğretmen olarak...

BÜYÜT

İlim Yayma Cemiyeti Kocaeli Şubesi İl İstişare Toplantısı’na katılan Başkan Karaosmanoğlu, “Ben de bir öğretmendim ve hala kendimi bir öğretmen olarak görüyorum. Benim için en güzel öğretmen Kur’an-ı Kerim öğreten öğretmendir. Diğer öğretmenler de iyidir; ama en güzeli ve en iyisi Kur’an-ı Kerim öğretmenleridir” dedi

İlim Yayma Cemiyeti Kocaeli Şubesi Başkanı ve aynı zamanda Fuar Müdürü Feyzi Utaş’ın Ayışığı Dernek Binası’nda organize ettiği İl İstişare Toplantısı’na; AKP Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, Çayırova Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş, Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar, Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman ve Başiskele Belediye Başkan Yardımcısı Köksal Ayabakan katıldı.

“CEMİYETİN EKONOMİK SIKINTILARI VAR”
İlim Yayma Cemiyeti Kocaeli Şube Başkanı Feyzi Utaş istişare toplantısında yaptığı konuşmada, “Cemiyetimizin ekonomik sıkıntıları bulunmaktadır; ama biz sizlerden para istemiyoruz. Biz sizlerden bize destek olabilecek, ayni yardım sağlayabilecek hayırsever işadamları ve insanları kanalize etmenizi istiyoruz. Sorunlarımızı böyle aşabiliriz. Ramazan ve Kurban Bayramları’nda bizlere destek gerekmektedir” ifadelerini kullandı.

“YENİ BİR NESİL YETİŞTİRİYORLAR”
İlim Yayma Cemiyeti İl İstişare Toplantısı’nda bir konuşma yapan Başkan İbrahim Karaosmanoğlu, “Kreşler, anaokulları ve okullar açmamız lazım. İnanç sahibi insanlar, dernekler, cemiyetler ve cemaatler bu konuya da el attılar çok şükür ve inanç sahibi yeni bir nesil yetiştiriyorlar. Din eğitimi kreşlerden, anaokullarından başlamalı ve okullarda devam etmelidir. Anne ve babalar da çocuklarına evlerinde din eğitimi vermeye devam etmelidirler” dedi.

“HER KONUDA DESTEK OLDUK”
Karaosmanoğlu, “İl Müftülüğü ile birlikte yüzlerce Kuran kursuna yardımcı oluyoruz. Kuran kursu sayımız ve dolayısıyla bu kuran kurslarına giden bayan arkadaşlarımızın sayısı yüzde 100 artmıştır. Hemen her yerde ve bölgede Kuran kursları açtık ve hepsini destekliyoruz. Geçen yıl Büyükşehir Belediyesi olarak 1,5 milyon lira harcadık. Bu çok büyük bir rakam değil. Isınmasından aydınlatmalarına kadar her konuda para harcadık. Destek olduk, olacağız da. Bilgisayarlar, tepegözler, teknik malzemelerle tüm Kuran kurslarını yeniden dizayn ettik. Sevgili başkanlarım sizler de Kuran kurslarına lütfen yardımcı olun” dedi.

“SİSTEMİ BÖYLE KURDUK”
Geçen yıl öğretmenler gününü Kuran kursu öğretmenlerimizle kutladık diyen Karaosmanoğlu, “En güzel öğretmenlerimiz onlardır. Diğer öğretmenlerimiz de güzeldir; ama en güzel ve kaliteli öğretmenler Kuran kursu öğretmenleridir. Ben de öğretmendim. Çocuklarla karşılaşıyorum ve onlara okuyup okumadıklarını soruyorum. ‘Sizin dağıttığınız bilgisayarlarla okuyoruz’ diyorlar. Çok memnun oluyorum. Herkes bu harekete ailecek adım atacak. Cihat yapıyoruz ve yapacağız. Şimdiki cihat budur. Sistemi böyle kurduk. Böyle devam ettireceğiz” ifadelerini kullandı.

UTAŞ’A TEŞEKKÜR ETTİ
İlim Yayma Cemiyeti Kocaeli Şubesi İl İstişare Toplantısı’na katılan Sarıyer eski belediye başkanı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı danışmanı ve son olarak İlim Yayma Cemiyeti Genel Başkanlığı görevlerinde bulunan Yusuf Tülün, “Başta Kocaeli Şubesi’nin değerli başkanı Feyzi Utaş’ı değerli ve yoğun çalışmalarından dolayı kutlarım. Bugün burada Bursa ve Sakarya Şube Başkanlarımız da var. Onlar da yoğun çaba sarf ediyorlar. Yerel ihtiyaçları yerel kaynaklarla karşılamak her zaman en iyisidir” dedi.

15 Nisan 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR