Bal-Türk’ün Göynük-Taraklı kültür gezisi

Üyelerinin kaynaşması ve ülkemizin güzelliklerinin tanınması amacıyla yapılan kültür gezilerinin sonuncusu Göynük ve Taraklı oldu. Günübirlik yapılan...

BÜYÜT

Üyelerinin kaynaşması ve ülkemizin güzelliklerinin tanınması amacıyla yapılan kültür gezilerinin sonuncusu Göynük ve Taraklı oldu. Günübirlik yapılan geziye 41 kişi katıldı. Genel Başkan Dr. Bayram Çolakoğlu’nun da iştirak ettiği gezi otobüsün Balkan Kültür Evi önünden kalkmasıyla başladı.

 

ÖNCE ÇUBUK GÖLÜ VE GÖYNÜK

Gezi kafilesi önce Göynük’ün Çubuk gölüne gitti. Göl etrafında gezip bol bol fotoğraf çeken kafile, yel değirmenlerine de büyük ilgi gösterdi. Buradan Göynük merkeze geçilirken ilk durak Akşemseddin Hazretlerinin Türbesini ziyaret oldu. Zafer anıtına da çıkılırken şehri kuş bakışı görme fırsatı doğmuş oluyordu. Yörenin ürünlerinden de almayı ihmal etmeyen kafile buradan Taraklı’ya geçti.

 

TARAKLI VE 7 ASIRLIK ÇINAR

Taraklı’da yöresel kuru fasulyenin lezzeti ile öğle yemeği yeme fırsatı bulunurken. Beldenin tarihi sokakları adeta karış karış gezildi. Alışveriş edildi. Taraklı’nın fethini sembolize eden yedi asırlık çınar ağacının yanına gitmek de ihmal edilmedi. Burada Beyaz TV ekibi ile karşılaşılırken, Beyaz TV ekibi Bal-Türk Genel Başkanından Balkanlarda çekim yapma konusunda yardım talebinde bulundu. Genel Başkan Çolakoğlu, seve seve kendilerine yardımcı olacaklarını ifade etti.


YAĞMURA RAĞMEN GÜZEL BİR GÜN

Bal-Türk’ün Göynük-Taraklı kültür gezisi yağmurlu bir güne rağmen dolu dolu geçti, katılan herkes büyük bir memnuniyetle bir sonraki kültür gezisini beklemeye koyuldu.

01 Aralık 2014 Kocaeli- Kültür-Sanat


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR