81’nci yılda 81 tane fidan

Halkevleri’nin kuruluşunun 81’nci yıldönümünde Kocaeli Halkevi üyeleri Umuttepe Kent Ormanı’na 81 adet fidan diktiHalkevleri’nin kuruluşunun 81’nci yı...

BÜYÜT

Halkevleri’nin kuruluşunun 81’nci yıldönümünde Kocaeli Halkevi üyeleri Umuttepe Kent Ormanı’na 81 adet fidan dikti

Halkevleri’nin kuruluşunun 81’nci yılı olması nedeniyle bir araya gelen Kocaeli Halkevleri’ne üye çok sayıda kişi Umuttepe Kent Ormanı’na 81 adet fidan dikti. Halkevlerinin düzenlemiş olduğu fidan dikme etkinliğine İzmit Halkevleri Şube Başkanı Mihrican Atalay ve Halkevleri üyeleri katılım gösterdi.

“DOĞAMIZ KATLEDİLMEKTEDİR”
Halkevleri’nin 81’nci kuruluş yıldönümünde konuşan Mihrican Atalay şunları söyledi; “Bugün kentlerimiz, doğamız, birinci sınıf tarım arazilerimiz, AKP eliyle kar sevdasını kurban edilmekte, açıkça yağmalanmaktadır. POSCO gibi yeni fabrika, Yanıköy’de olduğu gibi taş ocağı, Kandıra’da olduğu gibi Organize Sanayi Bölgeleri ve Yüksek Hızlı Tren yolu için kentimizin oksijen kaynağı olan ormanlarımız katledilmektedir. Bu yağma ve talanla katledilen her ağacın bizi biraz daha nefes alamayacak hale getirdiğinin farkındayız. Halkevleri bu yüzden aynı zamanda bir temiz çevre hakkı örgütüdür.

“GELECEĞİMİZE SAHİP ÇIKALIM”
Bugün Halkevleri tüm bu çevre ve doğa talanına karşı sağlıklı yaşam, temiz çevre hakkı için mücadele etmeyi görev bilmektedir. Bu yüzden bugün her şeye rağmen inadına fidan dikiyoruz. Bugün bu kentte yapılanların geleceğimizi karartacağını; bizim ve çocuklarımızın geleceğini elinden alacağını biliyoruz. Bu yüzden geleceğimize sahip çıkıyoruz. Bütün Kocaeli halkına da yaşadığımız kente ve ülkeye; sağlıklı yaşam temiz çevre hakkımızı savunmaya davet ediyoruz.”

19 Şubat 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR