AKP Derince İlçe Başkanı Ahmet Ark Belediyeye Kurşun sıkıyorlar

Kamuoyunda uzun zamandır tartışma konusu olan AKP Derince İlçe Teşkilatı’nda yaşananlara cevap vermek üzere AKP Derince İlçe Başkanı Ahmet Ark ve part...

BÜYÜT

Kamuoyunda uzun zamandır tartışma konusu olan AKP Derince İlçe Teşkilatı’nda yaşananlara cevap vermek üzere AKP Derince İlçe Başkanı Ahmet Ark ve parti yöneticileri Harikalar Sahilinde basın açıklaması yaptı. Eski İlçe Başkanı Mehmet Eryürek’in açıklamalarından Derince Belediyesi meclis üyelerinin disiplin kuruluna verilmesi, ilçenin kurumlarının gitmesine kadar bir çok konuda açıklama yaptı.

DERİNCE’DE SİYASET
İlçe Başkanı Ark “Son dönemlerde bilgi kirliliği yaşanıyor. Önüne gelen konuşuyor. Tam tersi zıt haberler kamuoyuna sunuluyor. İlçe teşkilatını ilgilendiren konular benim tarafından açıklanabilir. Biz iktidar partisiyiz. Kendi içimizde bu işi zorlaştırmadığımız sürece devam edecektir. Derince ilçesinde siyaset yapmanın zor olduğu söylendi. Ancak bunu zor hale getiren kişilerin kendisidir. İnsanların ne kadar zorlaştırdığını bu süreçte gördüm”

GÖREV BİZDEDİR
Ark “Kişi ve kabile siyaseti yapmıyoruz. Burada yaşıyoruz. Teşkilat mükemmel duruma gelmiştir. Kimseyi aşağı çekmek veya bir yere getirmek derinde değiliz. Ekipler çok önemlidir. Kişisel hırsı olanlar ekip olamaz. Binin üzerinde ekip olarak çalışıyoruz. Bu ekibinin iyi olup olmadığını zaman gösterecektir. Görevler geçicidir. Kimse vaz geçilmez değildir. Herkes bu zamana kadar elinden geleni yapmıştır. Bundan sonra biz gereğini yerine getireceğiz.

ZAMANINDA SÖYLEDİM
Ark “Hiç kimse partiden üstün olamaz. Kurumların yücelmesiyle bizde yükseliriz. Adımın geçtiği zaman gereken görüşmeleri yaptım. İl Başkanı Mahmut Civelek ve Teşkilat Başkanı Ekrem Erdem ile gereken görüşmeyi yaptım. Kimseyi dışarıda bırakmıyoruz. Herkesi yanımızda istiyoruz. Parti içerisinde bölünmeyi kabul edemeyiz. Birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmeliyiz. Herkese kucağımız açıktır”

İZİN VERMEYECEĞİZ
Ark “AKP dünya partisi durumundadır. Burada Başbakan Erdoğan’ı temsil ediyoruz. Kurumu ne kadar büyütürsek genele o kadar katkısı olur. Cezalandırılacak bir kimse var ise bunun gereğini yerine getiririz. Kahve köşelerinde dedikodu yapmak doğru değildir. Ortalıkta konuşmak doğru değildir. Huzurumuzu bozmaya kimsenin hakkı yoktur. Buna da izin vermeyeceğiz. Farklı yerde enerji harcayanlara izin vermeyeceğiz. Yazıyı başkası yazmış altına başkası imza atmış”

DELİKANLIYSANIZ
Ark “Disiplin süreci başladı. Bu konuda kamuoyuna benim tarafımdan bilgi verilmezken birileri tarafından bu isimler servis edilmiştir. Siz CHP, SP ile işbirliği yapacaksınız, bu isimlerin ortaya çıkması sonrasında şaşırmayacaksınız. Biz insan kullanmayacağız. İnsan kullananları aramıza almayız. Hata yaptık deniliyor. Bunu bana neden haber vermediler. Delikanlıysanız hata yapıldıysa hata sebebi açıklanır. Yaptığınız halde yapmadım demek doğru değildir. Kamuoyu yanıltma yoluna gidilmemelidir. Bir hanım efendi delikanlı gibi çıktı açıklama yaptı. Daha neyi arıyoruz”
İŞ OLSUN ZİYE YAZI YAZILMAZ
Ark “Olaya müdahale etmek durumunda kaldım. Sonuç çıkması sonrasında gereğini söyleyeceğim. Grup toplantısında İl Başkanımız tarafından yapılmayan açıklama basında yer aldı. Her yerde gezdi. Alınan bilgiler gözden geçirilmelidir. Bugün bize yalan söyleyenler yarın sizlere yalan söylerler. Böyle bir söz olsaydı ilk ben itiraz ederdim. Yetim hakkını kimse yiyemez. Dilekçe yazıldı yok efendim işlem yapılmadı. O zaman söylenecektir. Ben yazı yazdım bir haftada sonuç alındı. İş olsun diye yazı yazılmaz. Yayınlanan belgelerin dışında kimleri disipline verdiyse o belgelerde elinde var. Onları da açıklasın. Aynı suçtan aynı kişileri disipline vermiş”

DERİNCE’DE ÖLECEĞİM
Ark “Partinin mahremiyeti olan belgelerin dışarı verilmesine hoş karşılamıyorum. Benden izin alınmadan belgeler yayınlanmıştır. Olaylara suskun kalmıyoruz. İçimizde değerlendirme yapıyoruz. Ben Derince’de ölmeye karar verdim. Burada yaşıyorum. Yaşamaya devam edeceğim. Geriden gelenlere değer yargılarının aktarılması gerekiyor. Herkesin siyaset yapması önemlidir. Herkes siyaset yapmadığı için sorunlarla uğraşıyoruz.

KİMSEYE BAĞLI DEĞİLİM
Ark “Bu yapılan siyaset değildir. Sokak kavgasıdır. Biz bunu yapmayacağız. Bu konuda son konuşmamızdır. Kimseye midemden bağlı değilim. Allah’tan başka kimseden korkmam. İnandığım değerler uğruna 30 defa çatışmaya giren bu uğurda kellesini ortaya koyan birisiyim. Buraya gelip de kimseden çekinme durumum olmam. Hedefe odaklandık. Benimle birlikte çalışacak ekip oluşturdum. Kimse bu ekibe müdahale edemez. Buna Mehmet Eryürek abimizde dahildir”

KURŞUN SIKILIYOR
Ark “Meclis toplantısında olaylar yaşandı. Grup kararı oy birliği ile karar alındı. Meclis de bulunamadım. Encümen seçiminde öneri dışında seçim oldu. AKP, CHP ve SP üyeler seçildi. Sorgulama ve soruşturma yaptım. Encümen seçilebilmek için oy paslaşması olmuştur. Çok güzel bir encümen seçimi olmuştur. Bu bir zenginliktir. Daha önce söyleselerdi imzamı atardım. CHP ve SP’lilerle görüşüyorum. Denetim raporuna 16 sayfasına şerh konuldu. Rakamlar çarpıtılmıştır. Alınan kararların yüzde 80 encümen kararıyla alınmıştır. Hüseyin Çepil’in imzası var. CHP’liler Çepil’in yeninden seçilmesine izin verdiler. Burada samimi bir davranış yoktur. Burada belediyeye kurşun sıkılıyor”

OYUN İÇİN PARK VAR
Ark “İki dönem Encümen Üyeliğini Hüseyin Çepil yapmıştır. Sonra CHP’liler tarafından yeniden seçildi. Sorduğumda bilmiyorduk diyorlar. CHP’liler bilmedikleri halde oy verdiklerini söylüyorlar. Belediye meclisi oyun bahçesi değildir. Oyun oynayacaksanız çocuk parkları var gidin orada oynayın. Oraya herkes çalışarak gelecektir. Herkes dersini çalışsın. Meclis de bağırmak maharet sayılıyor”

CHP BAĞIRMAYI MAHARET SAYIYOR
Ark “CHP’liler bağırmayı maharet sayıyorlar. Biz AKP’liyiz biz kimseden korkmayız. Mahalle baskısı ortadan kalkmıştır. Benim teşkilatım göğsünü gererek geziyor. Diğer partililer düşünsün. Meclis oyun bahçesi değildir. AKP’nin kendi içerisinde muhalefet var. Başkasına gerek yok. Derince muhalefetin yapıcı eleştiri yapmaları gerekiyor. Derince köy olmayacaktır. İlçe olarak yoluna devam edecektir”

MECLİS ÜSLÜBUNDAN RAHATSIZIM
Ark “Maksat üzüm yemek olmalıdır. Meclis de ki konuşmalar beni rahatsız etmektedir. Belediye başkanı olmak üzere herkesin konuşması rahatsız ediyor. Belediye başkanı özür diledi. Çok fazla tahrik olduğu ortadadır. Bizim tarafından meclis çirkinleştirilmeyecektir. Oylar açılıyor gayri meşru ilişki ortaya çıkıyor. Arından sataşmalar başlıyor. Acayip acayip tavırlar takınılıyor”

B PLANIMIZ VAR
Belediye meclis üyeleriyle ilgili b planı olduğunu belirten Ark “Bu arkadaşlarımız için karar 1.5 senede sonuçlanabilir. Sonrasında seçim var. Disiplin kurulu karar verene kadar bizim meclis üyeleridir. Ötekileştirme diye bir olay yoktur. Grup toplantısı yapıldı. Orası Derince Belediye meclisidir. Halkın faydasına olan herkes tabiî ki kabul edecektir”

ERYÜREK’İN DURUMU
Mehmet Eryürek hakkında ise Ark “Mehmet abi 6 yıl ilçe başkanlığı yaptı. Hizmetlerini kimse yok sayamaz. Sıkıntılı bir süreç yaşandı. Yok haritası konusunda anlaşamadık. Sonrasında yol ayrımı oldu. Yanlış deme lüksüne sahip değilim. Bana zarar veriyor teşkilata zarar veriyor. Mehmet abinin kendi tercihidir. Ben müdahil olmayacağım. Parti büyükleri gerekeni yapacaktır. Bana sorulduğunda zaman verelim diyorum. Vefasızlık yapamayız”

YENİ YATIRIMLAR
Derince’de kurumların gitmesi hakkında ise Ark “Derince ilçe olarak kalacaktır. Bizim büyük bir liman projemiz var. Gümrük orada olacaktır. Gereği gelecektir. İlçe emniyet müdürlüğü bünyesinde Pasaport ve trafik tescil buraya alınacaktır. SEDAŞ’ın arıza ekibi gitmiştir. Tersine dönüş yoktur. İl emniyet Müdürlüğü buraya sığmadı. Genişleyecek yeri yok. Projesi hazırlanıyor. Buraya polis okulu gelecektir. Daha güzel olacaktır. Hastane projemiz var”

03 Mayıs 2012 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR