Körfez’de ‘sağlık’lı çalışma

Körfez’de yeni bir proje daha hayata geçirildi. “Sağlık Köprüsüne İlk Adım” adı ile başlatılan programın ikinci akışı Sevindikli Köyü İlk ve Ortaokul...

Körfez’de yeni bir proje daha hayata geçirildi. “Sağlık Köprüsüne İlk Adım” adı ile başlatılan programın ikinci akışı Sevindikli Köyü İlk ve Ortaokulu’nda düzenlendi. Gerçekleşen etkinliğe, Körfez Belediye Başkan Yardımcısı İsa Taş, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Recep Gayret, Mevlana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü İsmail Boğa, çevre okulların idarecileri, öğretmenleri ve muhtarlar katıldı.

 

PROJENİN TANITIMI YAPILDI

Hastanelerde staj yapan öğrencilerin bölge halkına eğitim ve hizmet vererek bilgi ve tecrübelerini artırmak amacıyla hayata geçirilen proje ile gelecek 2 yıl içerisinde farklı kurum ve kuruluşlara sağlık taraması adı altında 2. ve 3. adımların gerçekleştirilmesi hedefleniyor. Özel bir çalışmayla hazırlanan ekip ise projelerini düzenlenen programla katılımcılara aktardı.

 

TİYATRO GÖSTERİSİ

Eğitimin verimini artırmak amacıyla tüm okul öğrencileri üç gruba ayrılarak 12. sınıf hemşirelik bölümü öğrencileri tarafından kişisel hijyen konulu bir eğitim verildi. Sağlık Hizmetleri Öğretmeni Özlem Buyurman tarafından yapılan okul tanıtımının ardından Mevlana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri “Temiz Birey, Temiz Çevre” adlı tiyatro gösterisini katılımcılara sundular. Programın sonunda hazırlanan kişisel hijyen paketleri öğrencilere dağıtıldı.

25 Mart 2016 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR