Yıldırım: Bu kenti iyi planlayamıyorlar

CHP İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım, Yuvam Akarca Toplu Yapı Üst Yönetimi’ni ziyaret etti. Yıldırım ziyaretinde, AKP’nin kenti iyi planlayamadığını...

BÜYÜT

CHP İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım, Yuvam Akarca Toplu Yapı Üst Yönetimi’ni ziyaret etti. Yıldırım ziyaretinde, AKP’nin kenti iyi planlayamadığının, deprem bölgesi olmasına rağmen kentimize çok katlı konutların yapılmasının yanlış olduğunu belirtti.

CHP İzmit İlçe Başkanı Selma Yıldırım Yahya Kapyan’dan sonra Yuvam Akarca Toplu Yapı Üst Yönetimi’ni de ziyaret etti. Son seçimlerle yeniden başkan seçilen Adem Elbaş ve yönetimini tebrik eden Yıldırım’a, İzmit Belediye Meclis Üyesi Gülümser Ayhan, ilçe yöneticisi Ercan Umutlu, üst yönetim üyeleri ve mahalle temsilcileri eşlik etti. Yıldırım yaptığı ziyarette, deprem bölgesi olan kentimizde AKP’li belediyelerin kenti iyi planlayamadıklarını ve çok katlı konutlar yapıldığını, yapılan konutlarda da büyük sorunlar yaşandığını belirtti.

ORTAK ALANLAR YOK EDİLDİ
Selman Yıldırım Yuvam Akarca alanına ilk etapta yapılan 3 bin konuta daha sonra, belediyelere devredilen ortak alanlara konut yapılarak sayının3 bin 804’e çıktığını, ancak şimdi bu sayının mahalle çevresine yapılan villa ve sitelerle 6 bine yaklaştığının altını çizdi. Yıldırım: “ Yuvam Akarca Konutları, İzmit’e Yahya Kaptan’dan sonra yapılan ikinci büyük toplu konut alanıdır. Ancak sorunlar çok. Belediye yönetimleri kenti iyi planlayamıyor. Buraya istenilen hizmet gelmiyor. Konutların fazlalığı her şeyi etkiliyor. Eğitim bunların başında geliyor. Okullar çok kalabalık ve sıkışık. Ortak alanlar yok oldu. Yap-İşlet-Devret olayından sonra belediyenin aldığı ortak alanlar rant için konut alanı olarak kullanıldı. Bunun son örneği de Yıldız Konutları’dır. Vatandaş huzursuz.” dedi.

ELBAŞ: İZGAZ’DA MUHATTAP BULAMIYORUZ.
Toplu Yapı Üst Yönetimi Başkanı Adem Elbaş: “ Kent Konut’un boş alanlara devamlı konut yapması sakinlerimizi her konuda huzursuz ediyor. Ayrıca istinat duvarlarımız sıkıntılı. Geçmişte bu konuda tehlikeli olaylar yaşadığımızı herkes biliyor. Sığınaklar ve zemin katlar da satıldı. Herhangi bir izole çalışmasında zorluk çekiyoruz. Ayrıca İZGAZ konusunda da üst yönetim olarak sıkıntılıyız. 2 Ocak tarihinde serbest tüketicilikten çıkıp, geçen ayın da faturasını ödememize rağmen, bizden 14 günlük farkı metreküp başına yüzde 17 zamla istiyorlar. Muhatap bulamıyoruz. Bu ay iki aidat birden ödememiz gerekecek. Bizler iki türlü mağduruz.” dedi. Toplantıda daha sonra mahalle temsilcilerinden gelen soruları yanıtlayan CHP İzmit İlçe başkanı Selman Yıldırım, 2014 yılındaki yerel seçimlerle ilgili “İzmit Bizim” sloganıyla çıktıkları yolda yapılan çalışmaları anlattı.

14 Ocak 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR