Refleks Akademi’ye gidenler kapıdan iyileşerek çıkıyor

Refleks Akademi Refleksoloji Merkezi sahibi Terapi Uzmanı & Klinik Refleksologu Bilal Yalçıner, İzmit’ten sonra Gebze, Sakarya ve Düzce’de şube a...

BÜYÜT

Refleks Akademi Refleksoloji Merkezi sahibi Terapi Uzmanı & Klinik Refleksologu Bilal Yalçıner, İzmit’ten sonra Gebze, Sakarya ve Düzce’de şube açtıklarını, hastalara şifa dağıtmaya devam ettiklerini açıkladı. Aynı zamanda Refleksoloji İhtisas ve Uygulama Derneği’nin başkanlığını da yapan Yalçıner, verdiği hizmetlerle ilgili bilgi verdi.

 

REFLEKSOLOJİ NEDİR?

El ve ayak tabanı - yüzeyi ve iç-dış kenarlarındaki varlığı bilimsel olarak kabul edilen noktalara manuel olarak belli sistematik tekniklerle uygulanan noktasal bir tedavi şeklidir. Refleksoloji, 12.000 yıllık geçmişi olan, günümüzde birçok hastalığa iyi gelen, tedaviye yardımcı etkisi sayesinde terapötik düzeyde önemli bir yere sahiptir.AMAÇ VE UYGULAMA BAKIMINDAN 2'YE AYRILIR

Başta Uzakdoğu'da olmak üzere dünyanın birçok yerinde masaj ve rahatlatma amaçlı yapılan uygulamalardır. Doğu Refleksolojisi Uygulayıcıları Masaj ve Ayak sağlığı alanında çalışan insanlardan oluşmaktadır. Bu alan Refleksoloji Terapi adıyla  isimlendirilmektedir.
Refleksoloji Terapi uygulayıcıları ise Klinik Refleksolog olarak adlandırılır.

 

HASTALARA HİZMET

Merkezimiz; Türkiye'de ilk defa T.C. Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı, Kocaeli İl Müdürlüğü'ne bağlı Kocaeli Gündoğdu Rehabilitasyon ve Aile Bakım-Danışma Merkezi'ndeki 42 hasta ile Kocaeli Huzurevi'nde ikamet eden 34 vatandaşımıza 2 ay sürekli olarak,terapileri orada almak koşuluyla ücretsiz hizmet veren çalışmayı uygulamıştır.

 

REFLEKSOLOJİ İLE SAĞLIKLI YAŞLANMA

* Sağlıklı yaşlanmaya yardımcı olur.

* Yaşlılarda kontrolü artırarak düşmeleri önler.

* Boyun kasılması rahatsızlıklarında yüksek oranda iyileşme görülmüştür.

* Refleksoloji uygulanan bireylerde kandaki yüksek kolestrol ve yüksek monogleseridin düştüğü gözlenerek bağırsakların normal çalışmasını sağlar.

* Refleksoloji Masajı, dünyanın dört bir yanındaki uygulama sonrası aldığı veriler ile kan dolaşımını düzenleyen göreviyle böbreklerin daha sağlıklı çalışmasını sağladığı görülmüştür.

* Yorgunluk, uykusuzluk ve mide sorunları gibi rahatsızlıklar için kullanılan ilaçların yan etkilerinin giderilmesinde Refleksoloji Masajı başarılı olmuştur.

* Uygulama alanları: vücudunda bozukluk-özürlülük-engellilik durumları olan herkes başvurabilir.

* Merkezimiz 2009 yılında kuruldu.

* Merkezimiz Yenişehir Mahallesi Demokrasi Bulvarı Çınar Sok.No:20 İzmit adresinde hizmet vermektedir. Telefon numaramız; 0 262 3110034-05077461818. İnternet adresimiz.  http://www.refleksakademi.com. Merkezimizde şuan için toplam 6 personel çalışmaktadır.

25 Ocak 2015 Kocaeli- Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR