Ellibeş’ten Elma Festivali’ne davet

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, ‘23. Yeşil İhsaniye Elma Festivali’ hakkında İhsaniyeli meyve üreticisi Metin Denizli’nin bahçesinde bir bası...

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, ‘23. Yeşil İhsaniye Elma Festivali’ hakkında İhsaniyeli meyve üreticisi Metin Denizli’nin bahçesinde bir basın toplantısı tertip etti. Basın toplantısında Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş yanı sıra Ford Otosan İnsan Kaynakları Müdürü Ali Rıza Aksoy, Başkan Yardımcıları Levent Değirmenci, İbrahim Tektaş, İhsaniye Kalkınma Kooperatifi Başkanı Yusuf Ziya Zorlu, İhsaniyeli meyve üreticileri, belediye birim müdürleri, İlçe Tarım Müdürlüğü görevlileri hazır bulundu.

 

TÜM GÖLCÜK HALKI DAVETLİ

Mehmet Ellibeş, “Festivalimize, tüm Gölcük halkını davet ediyoruz. İhsaniye bölgemiz körfez kıyısı ile maviyi; Samanlı Dağları etekleriyle yeşili bünyesinde barındırmakta. Özellikle sulu tarım ve meyvecilik İhsaniye'mizin önemli bir geçim kaynağı olmakla birlikte, yetiştirdiği elma, margarin armudu ve sivri tepe çavuş üzümü ile ün salmıştır” şeklinde konuştu.


“HALEN DEVAM ETMEKTE”

Ellibeş, “Festival, 1975 yılında İhsaniyeli elma üreticilerinin desteği ile başlayıp 1976 -1977 -1978 ve 1979 yıllarında devam etmiştir. 15 yıllık bir aradan sonra 1996 yılında İhsaniye Belediyesi’nin girişimleri ile yeniden başlatılan Elma Festivali, 1997-1998 yıllarında gerçekleştikten sonra 1999 Gölcük Depremi nedeniyle iki yıl ara verilmiştir. 1999 Depremi sonrası yaraların sarılmaya başlanmasıyla, 2002 yılında İhsaniye Belediyesi tarafından yeniden başlatılan etkinlikler halen devam etmekte olup, bu yıl 23’üncüsünü düzenleyeceğiz” dedi.


Yarışmada Verilecek Hediyeler

*1’incilere kupa, 1’er adet cumhuriyet altını ve tarım ilacı

*2’ncilere plaket, 1’er adet yarım altın ve tarım ilacı

*3’üncülere plaket, 1’er adet küçük altın ve tarım ilacı

*4’üncülere mansiyon ödülü plaket ve tarım ilacı

*5’incilere mansiyon ödülü plaket ve tarım ilacı

*Her katılımcıya teşekkür belgesi ile birlikte 1 adet budama makası ve 1 adet tarım ilacı

17 Eylül 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR