Civelek yine araya girdi AKP Darıca’da liste krizi

Dün gerçekleştirilen AKP Darıca İlçe Başkanlığı’nın kongresinde mevcut ilçe başkanı Muzaffer Bıyıklı’nın yanı sıra adaylığını açıklayan Sadık Öztürk,...

BÜYÜT

Dün gerçekleştirilen AKP Darıca İlçe Başkanlığı’nın kongresinde mevcut ilçe başkanı Muzaffer Bıyıklı’nın yanı sıra adaylığını açıklayan Sadık Öztürk, il başkanı Mahmut Civelek’in ikna çabaları sonrası geri çekilince Bıyıklı tekrar başkanlığa getirilmiş oldu

AKP Darıca İlçe teşkilatı 2’nci Olağan Kongresi’nde mevcut Başkan Muzaffer Bıyık yeniden ilçe başkanlığına seçildi. Darıca Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen kongre, diğer ilçe kongrelerinde olduğu gibi liste ve ikna sıkıntılarıyla başladı. Kongre gününe kadar mevcut başkan Muzaffer Bıyık’ın tek listesiyle gidileceği belirtilen kongrede eski ilçe yönetim kurulunda yer alan Sadık Öztürk’ün aday olduğu belirtildi. Öztürk’ün liste çıkartması üzerine 12:00’de başlaması beklenen ilçe kongresi diğer ilçelerde olduğu gibi İl Başkanı Mahmut Civelek’in ilçe teşkilatında ikna çalışmaları yüzünden 1 buçuk saat geç başladı.

İKNA ÇABALARI SONUÇ VERDİ
İkna çalışmaları sonuç verince İl Başkanı Mahmut Civelek, İlçe başkanı ve başkan adayı Muzaffer Bıyık ile son dakikada aday olduğunu açıklayan Sadık Öztürk salona beraber girdi. Kongreye; il yöneticileri, AKP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Kemal Atar, Belediye Başkanları, ilçe başkanları, il, ilçe kadın ve gençlik başkanları ile partililer ve delegelerin katıldığı kongre divanı Yekta Türker, Necip Kaptan, Orhan Pala, Hülya Kodek ve Mustafa Aka’dan oluştu.

‘BİZ BURADAYIZ’
İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık,“Türkiye artık eski Türkiye, Kocaeli’nin artık eski Kocaeli, Darıca’nın artık eski Darıca değil. Nerede hizmet varsa biz oradayız. Sevinçte, hüzünde, Darıca’nın her köşesinde bizleri ve hizmetlerimizi görebilirsiniz”

‘TALEP ORADAYSA ARŞIN BURADA’
İl Başkanı Mahmut Civelek konuşmasında yine yerel basına göndermede bulundu ve: “Sadık Öztürk’de olduğu gibi fedakarlık, uzlaşma sağlamak güzel bir şey. Liste dışında kalanlarda bu partinin üyesidir. Önemli olan partili kalabilmektir. Yerel basın yazıp çiziyor, kongreleri antidemokratik diyorlar. Halep oradaysa arşın burada”

‘CİVELEKTEN İLGİNÇ KİNAYE’
“Biz taraf olmadık, taraf olmak ne haddimize. Çivi sallanırsa nal sallanır ardından nal düşer sonra üstündeki. Bu birlik ve beraberlik içinde Gebze ve Dilovası’nda da belirleyeceğimiz tarihlerde kongrelerimizi gerçekleştireceğiz” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından adayların liste vermeleri için 5 dakika ara verildi. Muzaffer Bıyık’ın listesi dışında başka bir aday çıkmayınca kongrede oy verme işlemi başladı.


AKP Darıca İlçe Yönetimi

Muzaffer Bıyık
Hülya Aykanat
Nurcan korkmaz
Nuran Kurşun
Nesrin Güney
Müzeyyen Alan
Zeynep Güneş
Ali Balcı
Ali Osman Kirici
Arif Yenigökgöz
Bahattin Demircan
Doğan Bakır
Fatih Karadayı
Fatih Ünsal
İbrahim Kocagöz
Habip Uluoğlu
İsa Baylan
Necip Kenkinoğlu
Menaf Yorgun
Murat Arslan
Murat Kaya
Mustafa Kaya
Nurbay Aydemir
Nurettin Külekçi
Oğuz Mican
Sabahattin Karayılan
Sertan Tuncer
Tuncay Kaya
Ufuk Acay
Yener Yıldız

İl Delege Asil Listesi

Muzaffer Bıyık
Şükrü Karabacak
Hülya Kodek
Mustafa Öztürk
Hakan Höbek
Ali Balcı
Yener Yıldız
Menaf Yorgun
Bahattin Demircan
Yeşim Tuncer
Arif Yenigökgöz
Mecit Keskinoğlu
Nevin Yılmaz
Fatih Ünsal
Yasin Altay
Sümmani Güzelbaba
Ali Özdağ
Halit Muslu
Ömer Demirtürk
Metin Söylemez
Mustafa İltekin
Yılmaz Tunalı,
Yusuf Ayaz
Seyfettin Ağdaş
Çiğdem İpek
Nafız Çığlık
Alattin Kılıç
Hasan Korkmaz
Seddet Beşli
Doğan Bakır
Enver Demirci
Mustafa Çavuş
Züleyha Zor
Tuncay Kaya
Olcay Yıldıztekin
Murat Bayraktar
İbrahim Pehlivan
Mustafa Yazar
Osman Sonkaya
Rüstem Kırkgül
Ahmet Akçay
Ali Güler
Ali Osman Kirici
Ömer Gürsoy
Hüseyin Dilsiz
Selahattin Camcı
Murat Yılmaz
Mustafa Monkuş
Halit Deniz
Mehmet Erdoğan
Mustafa Çimen
Hakkı Şahin
Sadık Öztürk
Şaban Aydın
Mahmut Ünsür
Ersin Erik
Ayhan Naci Yılmaz

17 Aralık 2011 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR