Kocaeli'de eğitim sancılı başladı

Körfez Hacıosman Mahallesi’nde bulunan Hedise Evyap İlköğretim Okulu’nda, 2016-2017 eğitim-öğretim yılının ilk gününde eylem vardı. Öğretmensiz kalan...

Körfez Hacıosman Mahallesi’nde bulunan Hedise Evyap İlköğretim Okulu’nda, 2016-2017 eğitim-öğretim yılının ilk gününde eylem vardı. Öğretmensiz kalan 3-D sınıfının öğrencileri, eğitim yılına başlayamadı. Öğrenci velileri ise sınıf sıralarını işgal ederek, “Kadrolu bir öğretmen atanmadan biz bu sıralardan kalkmayacağız” dediler. Okuldaki gerginliğin son bulması yeni bir öğretmenin atanmasıyla çözülebilecek.  

 

ŞİDDET UYGULADIĞI İDDİASI

Geçtiğimiz yıl ise sınıf öğretmeni okul değiştirmiş ve daha sonra sözleşmeli bir öğretmen tarafından 2-D sınıfı öğrencilerine ders verilmeye başlanmıştı. Sözleşmeli öğretmenin öğrencilere şiddet uyguladığı ve ders işletemediğini iddia eden veliler, çocuklarının okula bile gitmek istemediğini söylediler.

 

“KADROLU ÖĞRETMEN İSTİYORUZ”

veliler.jpg

Hedise Evyap İlköğretim Okulu velilerinden Elmas Yarış, “Benim oğlum geçtiğimiz dönem okula gelmek istemiyordu. Bu yıl ise öğretmen bile yok. Oğlum, geçtiğimiz dönemki öğretmenin, öğrencileri dövdüğünü görmüş ve bunun için korkuyor, okula gelmek istemiyor. Biz acilen kadrolu öğretmen istiyoruz” dedi.

 

“ÇOCUĞUMA KİTAPLA VURUYORDU”

Okul velilerinden Melek Tunç, “Okul Müdürü Burhan Budak, bir yıldır söz veriyor ‘Size iyi bir öğretmen atanacak’ diye; ama atanmıyor. Geçtiğimiz dönemki öğretmen çocuğuma kitapla vurarak şiddet uygulamıştı. Üstüne üstük eğitim bile alamadılar” diyerek içinde bulundukları durumu özetledi.

 

“YETKİLİLER HALİMİZİ GÖRSÜN”

okul-008.jpg

Veli Arza Özbey ise “Geçen yıl 2-D sınıfında kadrolu öğretmen vardı. Mimar Sinan İlköğretim Okulu’na müdür yardımcısı olmak için gitti ancak olamadı. Çocukları da bıraktı, gelmiyor. Biz çocuklarımızın geleceği için kadrolu bir öğretmen istiyoruz” dedi. Yine okul velilerinden Bülent Yücel, “Geçen yıl öğretmen habersiz olarak, ‘Müdür yardımcısı olacağım’ diye gitti, olamadı. Çocuklarla ilgilenilmedi. Geçtiğimiz yıl iyi bir eğitim yılı olmadı. Yetkililer bir an önce gelsin halimizi görsün” diyerek serzenişte bulundu. 

19 Eylül 2016 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR