CHP’liler Hayvan Pazarı'nda

PROJEYİ YERİNDE İNCELEDİLER CHP’nin çalışkan meclis üyeleri Ersin Albayrak ve Ercan Umutlu İzmit Belediyesinin solaklar mahallesine yapmış olduğu Mo...

PROJEYİ YERİNDE İNCELEDİLER

CHP’nin çalışkan meclis üyeleri Ersin Albayrak ve Ercan Umutlu İzmit Belediyesinin solaklar mahallesine yapmış olduğu Modern Hayvan Pazarı’nı ziyaret ederek projeyi yerinde incelediler. İnceleme sonrası açıklama yapan Meclis üyesi Umutlu, matematiksel olarak Türkiye’nin tarımsal üretimde Dünya’da son sıralarda yer aldığımızı belirtti.

KURBANLIKLAR PAHALI

Meclis üyesi Umutlu; “kurbanların pahalı olmasının nedeni, çiftçinin en önemli kaynaklarının pahalı olmasından kaynaklandığını söyledi. Bunların başında mazotun ve gübrenin pahalı olması Hükumetin de bu duruma çözüm üretmemesi etin pahalılığını arttırdığını” ifade etti.

İHRACATTAN İHTALATA

Türkiye’de büyükbaş hayvan sayısı haziran ayı sonu itibariyle 14 milyon 324 bin baş, toplam küçükbaş hayvan sayısı ise 44 milyon 34 bin baş olduğunu dile getiren Umutlu, “Koyun sayısı 33 milyon 239 bin baş, keçi sayısı da 10 milyon 795 bin baş olarak gerçekleşti. Türkiye İstatistik Kurumu Kocaeli Bölge Müdürlüğü’nün verilerine göre, Doğu Marmara Bölgesi’nde bulunan Kocaeli ilinde sığır sayısı 111 bin 842 baş, koyun sayısı 100 bin 166 baş, keçi sayısı ise 32 bin 311 baş olarak gerçekleşmiştir.  Bu veriler matematiksel olarak bakıldığında ülkemiz,  90’lı yıllarda Dünya’da tarımsal üretimde ilk on ülke arasındayken, şuan ise son sıralara gerilemiştir” dedi. 

11 Eylül 2016 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR